Операція "Сніжок": 50 років тому в СРСР скинули атомну бомбу на своїх громадян

14 вересня 1954 року на Тоцькому ядерному полігоні під керівництвом маршала Жукова пройшли ядерні випробування в рамках військових навчань, в результаті яких загинули 43 тисячі радянських солдатів.

50 років тому в СРСР скинули атомну бомбу на своїх громадян. Фото: Фейсбук.

Понад півстоліття тому СРСР скинув атомну бомбу на своїх громадян, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

50 років тому СРСР провів операцію «Сніжок»: загинули 43 тисячі радянських солдатів. Радянська влада була набагато гуманніше американської, тому скидали атомні бомби не так на чужих громадян, як на своїх.

В Оренбурзькій області згадують події 14 вересня 1954 року, коли на Тоцькому ядерному полігоні під керівництвом маршала Жукова пройшли ядерні випробування в рамках військових навчань.

Бомбардувальник скинув з висоти 13 кілометрів ядерну бомбу потужністю 40 кілотонн у тротиловому еквіваленті, яка була підірвана на висоті 350 метрів.

В результаті багато учасників цих навчань отримали різні дози радіоактивного опромінення.

Так вийшло, що жертвами маневрів із застосуванням атомної бомби стали не тільки військові, забезпечені хоча б мінімальним захистом, а й цивільні особи, що перебували у військових частинах

Всі вони дали підписку про нерозголошення. Дані про ці випробування досі засекречені, проте приховати важкі наслідки для здоров'я людей виявилося неможливо.

"Це питання відповідальності, а не обмежень": Нардепка Безугла подала законопроект із заборонами для військових

п’ятниця, 9 травень 2025, 21:23

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, яким передбачена заборона шикування особового складу військової частини під час дії воєнного стану в громадських місцях або місцях скупчення цивільного населення, повідомляють Патріоти України. Автор...

Угорський опозиційний політик опублікував аудіозапис, на якому міністр оборони говорить про "нульову фазу на шляху до війни"

п’ятниця, 9 травень 2025, 20:40

Лідер угорської опозиційної партії Тиса, депутат Європарламенту Петер Мадяр у четвер, 8 травня, опублікував аудіозапис, датований 2023 роком, на якому, ймовірно, міністр оборони Угорщини Крістоф Салай-Бобровницький розповідав про рішення уряду перейти ...