"Переплутали церкву і партзбори", - Порников про церковний "розкол"

"Російські медіа публікують новини про цькування, яке почалося у Вінниці щодо митрополита Симеона - одного з небагатьох в УПЦ Московського патріархату, хто знайшов в собі сміливість навіть не підкоритися рішенню Константинополя про відновлення своєї канонічної території в Україні, а почати обговорювати можливість створення автокефальної церкви у нашій країні", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Керівництво УПЦ МП мобілізує ченців монастирів, які знаходяться на території єпархії, проводить збори - збори! - із рішучим засудженням позиції митрополита.

Мимоволі радієш тому, що Симеон - монах і у нього не може бути дружини і дітей, а то їх би вже оголосили на цих зборах членами сім'ї зрадника Батьківщини. Тому що сама атмосфера, яку ми спостерігаємо сьогодні в Російській православній церкві в Україні, нагадує не діалог кліриків, а спілкування активістів більшовицьких і комсомольських організацій у 30-і роки минулого століття. Тоді тих, хто був не згоден з "правильної" партійною позицією, зі Сталіним та іншими чудовиськами теж рішуче засуджували і змагалися на зборах, хто голосніше кричатиме і краще вислужиться перед керівництвом.

Ніколи б не подумав, що так будуть поводитися священики і ченці. Проте, ми стали свідками цього фарсу, свідками обману єпископату УПЦ МП керівництвом цієї конфесії - збирали кліриків для зустрічі із президентом України, а насправді влаштували, по суті, збори для засудження Вселенського патріарха. Тепер наступна частина вистави – цькування єдиного єпископа, який на соборі УПЦ МП відмовився приєднатися до нашвидкоруч підготовленого на соборі рішення.

Потім почнуться репресії проти тих кліриків, хто розуміє необхідність створення автокефалії і закликає своїх колег брати участь в цьому історичному процесі, а не виконувати вказівки Путіна і патріарха Кіріла.

На все це можна було б не звертати уваги, якби мова йшла про якусь там політичну організацію. Але ми спостерігаємо з вами за церквою, основна місія якої - не проводити партзбори, а нести людям Боже слово, допомагати їм в моральному виборі, рятувати їх душі. І коли священик починає поводитись як комсомольський функціонер, коли сенс існування церкви зводиться до образ і засудження, починаєш сумніватися в тому, що священики РПЦ в Україні усвідомлюють свою місію".

Джерело: Еспресо.ТV

Нова Оленівка: росіяни планують підірвати будівлю в Маріуполі, де судитимуть полонених азовців.

четвер, 18 серпень 2022, 22:34

На мою думку, в якості наявності доказової бази підриву приміщення саме українською стороною, окупанти можуть використати висловлювання ексзаступника голови СБУ Ягуна. До Дня Незалежності України 24 серпня, за оперативною інформацією аналітичного відді...

Гауляйтери зникли після п'янки: У Ростові ФСБ не може відшукати Аксьонова і Константинова

четвер, 18 серпень 2022, 22:29

У російському Ростові "загубились" так звані "прем'єр" окупованого Криму Сергій Аксьонов і спікер "держдуми" півострова Володимир Константинов. Їх не можуть знайти після гулянки, повідомляють Патріоти України. Напередодні ставленики кремля виїхали з Кр...