"Переплутали церкву і партзбори", - Порников про церковний "розкол"

"Російські медіа публікують новини про цькування, яке почалося у Вінниці щодо митрополита Симеона - одного з небагатьох в УПЦ Московського патріархату, хто знайшов в собі сміливість навіть не підкоритися рішенню Константинополя про відновлення своєї канонічної території в Україні, а почати обговорювати можливість створення автокефальної церкви у нашій країні", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Керівництво УПЦ МП мобілізує ченців монастирів, які знаходяться на території єпархії, проводить збори - збори! - із рішучим засудженням позиції митрополита.

Мимоволі радієш тому, що Симеон - монах і у нього не може бути дружини і дітей, а то їх би вже оголосили на цих зборах членами сім'ї зрадника Батьківщини. Тому що сама атмосфера, яку ми спостерігаємо сьогодні в Російській православній церкві в Україні, нагадує не діалог кліриків, а спілкування активістів більшовицьких і комсомольських організацій у 30-і роки минулого століття. Тоді тих, хто був не згоден з "правильної" партійною позицією, зі Сталіним та іншими чудовиськами теж рішуче засуджували і змагалися на зборах, хто голосніше кричатиме і краще вислужиться перед керівництвом.

Ніколи б не подумав, що так будуть поводитися священики і ченці. Проте, ми стали свідками цього фарсу, свідками обману єпископату УПЦ МП керівництвом цієї конфесії - збирали кліриків для зустрічі із президентом України, а насправді влаштували, по суті, збори для засудження Вселенського патріарха. Тепер наступна частина вистави – цькування єдиного єпископа, який на соборі УПЦ МП відмовився приєднатися до нашвидкоруч підготовленого на соборі рішення.

Потім почнуться репресії проти тих кліриків, хто розуміє необхідність створення автокефалії і закликає своїх колег брати участь в цьому історичному процесі, а не виконувати вказівки Путіна і патріарха Кіріла.

На все це можна було б не звертати уваги, якби мова йшла про якусь там політичну організацію. Але ми спостерігаємо з вами за церквою, основна місія якої - не проводити партзбори, а нести людям Боже слово, допомагати їм в моральному виборі, рятувати їх душі. І коли священик починає поводитись як комсомольський функціонер, коли сенс існування церкви зводиться до образ і засудження, починаєш сумніватися в тому, що священики РПЦ в Україні усвідомлюють свою місію".

Джерело: Еспресо.ТV

Відповідь на агресивну політику Москви: НАТО відпрацьовує швидке перекидання військ в регіон Чорного моря

субота, 23 жовтень 2021, 12:19

У НАТО наразі продовжують вивчати можливості для швидкого перекидання підкріплень в разі необхідності. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на пресконференцію генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, зазначають Патріоти України. За словами С...

​Посла Австрії звинуватили у передачі Росії даних розслідування про походження "Новачка" і відсторонили від виконання посадових обов'язків

субота, 23 жовтень 2021, 10:43

Нинішній посол в Індонезії, імовірно, шпигував на користь Росії в 2017-2019 роках, коли працював генеральним секретарем МЗС Австрії, повідомляють Патріоти України з посиланням на Kurier. Австрійські ЗМІ пишуть про те, що Йогшаннес Петерлік співпрацював...