"Переплутали церкву і партзбори", - Порников про церковний "розкол"

"Російські медіа публікують новини про цькування, яке почалося у Вінниці щодо митрополита Симеона - одного з небагатьох в УПЦ Московського патріархату, хто знайшов в собі сміливість навіть не підкоритися рішенню Константинополя про відновлення своєї канонічної території в Україні, а почати обговорювати можливість створення автокефальної церкви у нашій країні", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Керівництво УПЦ МП мобілізує ченців монастирів, які знаходяться на території єпархії, проводить збори - збори! - із рішучим засудженням позиції митрополита.

Мимоволі радієш тому, що Симеон - монах і у нього не може бути дружини і дітей, а то їх би вже оголосили на цих зборах членами сім'ї зрадника Батьківщини. Тому що сама атмосфера, яку ми спостерігаємо сьогодні в Російській православній церкві в Україні, нагадує не діалог кліриків, а спілкування активістів більшовицьких і комсомольських організацій у 30-і роки минулого століття. Тоді тих, хто був не згоден з "правильної" партійною позицією, зі Сталіним та іншими чудовиськами теж рішуче засуджували і змагалися на зборах, хто голосніше кричатиме і краще вислужиться перед керівництвом.

Ніколи б не подумав, що так будуть поводитися священики і ченці. Проте, ми стали свідками цього фарсу, свідками обману єпископату УПЦ МП керівництвом цієї конфесії - збирали кліриків для зустрічі із президентом України, а насправді влаштували, по суті, збори для засудження Вселенського патріарха. Тепер наступна частина вистави – цькування єдиного єпископа, який на соборі УПЦ МП відмовився приєднатися до нашвидкоруч підготовленого на соборі рішення.

Потім почнуться репресії проти тих кліриків, хто розуміє необхідність створення автокефалії і закликає своїх колег брати участь в цьому історичному процесі, а не виконувати вказівки Путіна і патріарха Кіріла.

На все це можна було б не звертати уваги, якби мова йшла про якусь там політичну організацію. Але ми спостерігаємо з вами за церквою, основна місія якої - не проводити партзбори, а нести людям Боже слово, допомагати їм в моральному виборі, рятувати їх душі. І коли священик починає поводитись як комсомольський функціонер, коли сенс існування церкви зводиться до образ і засудження, починаєш сумніватися в тому, що священики РПЦ в Україні усвідомлюють свою місію".

Джерело: Еспресо.ТV

"Манекени солдатів допомагали нищити окупантів": Захисник розповів про хитрощі в боротьбі з ворогом

п’ятниця, 29 вересень 2023, 15:56

Сьогодні, 29 вересня, о 20:30 на телеканалі "1+1 Україна" відбудеться премʼєра авторського документального проєкту Дмитра Комарова "Рік. Харківщина", який буде складатись з п’яти фільмів. Нова документальна робота журналіста присвячена річниці деокупац...

"Турбується про вступ України в ЄС": МЗС висміяло чергову скандальну заяву Орбана

п’ятниця, 29 вересень 2023, 15:49

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан "турбується" про майбутнє України в Європейському союзі. Заявив про "довгі та важкі питання" на які нібито необхідно дати відповідь перед початком переговорів щодо інтеграції. На його заяву 29 вересня відреагував р...