Правоохоронні органи зібрали достатню доказову базу для затримання глави Національного банку України Валерії Гонтарєвої. На сьогодні від кримінального переслідування чиновницю захищає тільки політичний імунітет, пишуть Патріоти України з посиланням на «Коментарі».
«Факти, що вказують на можливу причетність Гонтарєвої до корупційних і шахрайських схем, ростуть, як сніжний ком. Джерела у правоохоронних органах впевнені: щойно глава НБУ втратить політичний імунітет, їй відразу ж можна буде пред'явити звинувачення за цілою низкою статей Кримінального кодексу. Всі матеріали вже зібрані і просто чекають своєї години», - йдеться у статті.
Видання відзначає, що зараз Генпрокуратура активно розслідує роль компанії «Інвестиційний капітал Україна» (ICU), яку раніше очолювала Гонтарєва, в історії так званих «грошей Януковича».
«Минулого місяця Печерський суд за клопотанням Генпрокуратури зобов'язав Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку провести позапланову перевірку діяльності ТОВ«Інвестиційний капітал Україна». Прокуратура вважає, що ICU може бути причетна до відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом... Держбанки з благословення Мінфіну і НБУ активно перепродували ОВДП через приватних посередників, у яких і залишалися всі прибутки від цих угод. Супроводом сумнівних схем займалася компанія Гонтарєвої - на це прямо вказується в рішенні Печерського суду», - пишуть «Коментарі».
Факти, які свідчать проти Гонтарєвої, можуть спливти і в ході судового процесу у справі про розкрадання коштів з недержавного пенсійного фонду НБУ, до якого також має відношення ICU.
«Два тижні тому після двох років розслідування до Голосіївського райсуду Києва спрямовано обвинувальний висновок у кримінальному провадженні за фактом розтрати понад 600 млн грн колишніми керівниками фонду. Виведення грошей з КНПФ НБУ проводилося за участю фінансового брокера - компанії «Інвестиційний капітал Україна». Причому керівником і співвласником компанії в той момент була Гонтарєва, - йдеться у матеріалі.
Повідомляється, що слідство також займається вивченням банкрутства «ПлатинумБанку», який майже рік з відома керівництва Нацбанку використовувався як «фінансовий пилосос».
«Стандартний принцип МММ. У Нацбанку не могли про це не знати, а якщо знали, чому не вжили заходів? З середини 2015 року ключову роль у нагляді НБУ займає соратниця Гонтарєвої Рожкова, яка до цього керувала «Платинум банком». Саме тандем Рожкова - Гонтарєва дозволив піраміді по максимуму зібрати вклади населення і юросіб під надвисокі відсотки», - підкреслює банківський аналітик Олексій Комаха.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: