Керівники українських держпідприємств - одні з найбагатших у світі. Вони заробляють щорічно мільйони гривень. Премії щоквартальні, щомісячні, за вислугу років, за особливо складну роботу і за переробки - не повний список всіх способів збільшити собі і без того не малу зарплату, повідомляють Патріоти України.
І якщо пересічному українці для цього потрібно неабияк попрацювати, то для багатьох топ-чиновників це стало нормою. Хто заробляє більше за всіх і чому — у матеріалі.
Один з найбільш високооплачуваних керівників в Україні — глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. Тільки в 2019 році він офіційно заробить 342 мільйони гривень. Практично щодня, незалежно від того, вихідний день чи ні, він отримає мільйон. До порівняння, щомісячна середня зарплата жителя Чернігівської області — 7184 гривень, Вінницької — 8262 гривень, Запорізької — 9356 гривень, а Києва —13721 гривень. І це офіційні дані.
Використавши елементарні математичні розрахунки з'ясовуємо, що 1 мільйон гривень ~ 37 тисяч доларів. За ці гроші можна купити або хорошу 1-кімнатну квартиру в новобудові, чи 2-кімнатну на вторинному ринку в Києві. У регіонах пропозиції ще краще. І це всього лише за один день роботи.
Деталі такої фантастичної зарплати топ-менеджера держкомпанії розкрив глава партії "Відродження", народний депутат Віктор Бондар під час Погоджувальної ради парламенту.
Так, чиста зарплата Андрія Коболєва, затверджена Наглядовою радою компанії, 10 мільйонів гривень в місяць. При цьому йому належить 216 мільйонів гривень другої виплати премії за рішення Стокгольмського суду у справі з Газпромом. До слова, це було проміжне рішення, гроші в бюджет України так і не зайшли.
І це аж ніяк не все. Ось список всіх премій, які держава повинна виплатити Андрію Коболєву лише в цьому році:
Величезна кількість ресурсів не бентежить підприємство і наймати "зовнішніх радників". Відповідно до фінансового плану, такі люди в загальному зароблять за цей рік 505 мільйонів гривень. Ще 186 мільйонів гривень піде на боротьбу з корупцією, а 85 мільйонів на інші "роботи і послуги".
Це також ще не все. Варто згадати минулорічний скандал з призначенням керівництву НАК "Нафтогазу України" приголомшливої премії в розмірі в 46 мільйонів доларів. Тоді Коболєв отримав 7,9 мільйона доларів і тут же перевів гроші своій матері, яка проживає в США.
"Я перевів гроші мамі в Америку. Вона там живе з 2006 або 2008 року, більше десяти років точно. Якщо я програю апеляцію в 8 млрд гривень проти мене, то що трапиться з моїм майном тут?", — прямо сказав Коболєв.
З огляду на величезний суспільний резонанс і невдоволення з боку Кабінету міністрів, а також окремих народних депутатів, Андрій Коболєв пообіцяв відмовитися від окладу і щомісяця переводити його на благодійність. Можливо, після отримання майже 8 мільйонів доларів тільки в одній справі, хвилюватися про свій фінансовий стан вже й не доводиться.
Своєю фантастично великою зарплатою похвалитися може не один керівник НАК. Так, глава державного монополіста "Укрзалізниці" Євген Кравцов в 2018 році в середньому отримує 920 тисяч гривень на місяць (~ 30 тисяч євро). Но при певних обставинах його оклад може сягати і 3 мільйонів гривень.
Це одна з найвищих зарплат серед його колег в інших країнах ЄС. Більше лише у керівників двох залізничних компаній — Network Rail (Великобританія) — 79,8 тис. євро і SNCF (Франція) — 38,2 тис євро.
Ще один державний мільйонер — директор "Укрпошти" Ігор Смілянський. За місяць його зарплата становить 744 тисячі гривень. При цьому за хорошу роботу він може також отримати надбавку в 15% від окладу, а також премії. Така зарплата збентежила навіть президента під час однієї із зустрічей.
Значна зарплата і ще у одного топ-менджера, глави "Укрнафти" Марка Ролінза. Його оклад досягає 41,5 тисячі доларів на місяць. Крім того, топ-менеджер отримує 2% від суми чистого прибутку за рік. Також йому відшкодовують витрати на проживання, якщо вони не більше $ 5000, медичне страхування, забезпечують службовим авто.
Важливо підкреслити, йдеться не про приватні компанії, а саме про державні. По суті ці топ-менеджери керують ресурсами, які належать українцям.
З огляду на війну на Донбасі, складну економічну ситуацію, середню зарплату всього в 300 доларів — отримувати такі надприбутки не злочин?".
Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...
Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...