Польща заблокує підсумкову декларацію саміту ЄС у Брюсселі, що означатиме невизнання його результатів і його фактичну не легітимність. Таким чином Варшава протестує проти обрання чинного президента Євроради Дональда Туска на чергову 2,5-річну каденцію. Про це заявила під час прес-конференції у Брюсселі глава польського уряду Беата Шидло, передають Патріоти України із посиланням на "Укрінформ".
"Я поінформувала, що не прийму декларацію цього саміту. Саміт не буде вважатися дійсним, але попри це Туск разом з 27-ма прем'єрами пробує шукати якусь іншу юридичну формулу, щоб прийняти документ, не знаю який, не знаю на яких принципах", - заявила Шидло.
Вона висловила жаль з приводу того, що колеги з європейських країн не дослухалися до позиції Варшави, яка не підтримала кандидатуру Туска, а офіційним кандидатом від Польщі на цю посаду назвала депутата Європарламенту Яцека Саріуша-Вольського. Особливий жаль вона висловила з приводу того, що позицію Польщі не підтримали партнери по близькій до Польщі "Вишеградській групі".
Глава польського уряду заявила: обрання президента Євророади показало, що Євросоюз перебуває у глибокій кризі і потребує негайних реформ. Шидло підкреслила, що не боїться ізоляції Польщі в ЄС. Навпаки, вона висловила переконання, що сьогоднішній день змусить лідерів інших країн ЄС замислитися на сказаними нею словами і "чи варто йти на компроміси за будь-яку ціну".
На думку глави польського уряду, ЄС має чітко визначити правила обрання вищих посадових осіб Спільноти, оскільки у нинішньому вигляді вони є не чіткими і не враховують думку країни, з якої походить кандидат на високу європейську посаду. Шидло не виключила, що в майбутньому також може заблокувати певні рішення самітів ЄС.
"Побачимо, в якому напрямі піде ЄС. Польща однозначно буде прихильником змін, які є необхідними у веденні наших зустрічей, в організаційних питаннях", - констатувала глава польського уряду.
Польський прем'єр повідомила також, що візьме участь в п'ятницю в неформальній зустрічі європейських лідерів, під час якої дискутуватиметься проект Римської декларації, яку мають прийняти наприкінці березня до 60-ї річниці підписання Римського договору про створення Європейського економічного співтовариства.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...