Центр "Соціальний моніторинг", Український інститут соціальних досліджень ім. Яременко (УІСД), Інститут аналізу і прогнозування (ІАП), а також Київський прес-клуб презентували результати свіжого електорального опитування населення України. Відповідні результати були озвучені 20 вересня на прес-конференції, повідомляють Патріоти України.
"Якби вибори президента України відбувалися найближчої неділі, то з числа всіх опитаних респондентів за Юлію Тимошенко проголосували б 13,0%, за Анатолія Гриценка - 7,5%, за Петра Порошенка - 7,1%, за Вадима Рабиновича - 6 , 4%, за Святослава Вакарчука - 6,3%, за Володимира Зеленського - 6,2%, за Юрія Бойка - 5,5%, за Олега Ляшка - 5,4%. Решта претендентів на цей пост набрали б не більше 3 % симпатій виборців », - йдеться в повідомленні.
Відомо, що вагаються з вибором свого кандидата 13,7% опитаних, не голосували б за запропонованих кандидатів більше 12% респондентів.
Також, як повідомляють соціологи, стали відомі і парламентські переваги жителів України. Якби вибори до Верховної Ради проходили в найближчу неділю, то існуючий бар'єр в 5% подолали б, на думку всіх опитаних респондентів, сім політичних сил: "Батьківщина" Юлії Тимошенко (12,6%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (7 , 6%), "блок Петра Порошенко" (6,9%), партія "За життя" Вадима Рабиновича (6,8%), партія "Слуга народу" Володимира Зеленського (6,6%), партія "Опозиційний блок" Юрія Бойко (5,8%) і Радикальна партія Олега Ляшка (5,7%). На порозі п'ятивідсоткового бар'єру також "Самопоміч" Андрія Садового (4,2%).
Ще не визначилися з партійними симпатіями 16% респондентів, а не хочуть голосувати трохи більше 13%.
Крім того, опитування показало, що зростає число тих респондентів, які зібралися брати участь у виборах в наступному році - і президентських, і парламентських (від 70 до 75 відсотків населення України).
Дослідження проводилося в 24 областях України та місті Києві з 11 по 18 вересня 2018 року методом прямого інтерв'ю (face-to-face), всього було опитано 2007 респондентів, стандартне відхилення при 95 відсотках достовірності склало 1,34-2,24 відсотка.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...