
"Женевський формат" переговорів, за участю представників України, Росії, Європейського союзу і США, є єдиним варіантом для вирішення конфлікту на Донбасі. Про це розповів політолог Віктор Небоженко, передають Патріоти України.
Він нагадав, що однією з перших міжнародних зустрічей по Донбасу були переговори в Женеві, які сталися незабаром після окупації Донецька і Луганська та де зустрічалися глава МЗС РФ Сергій Лавров з представниками США, ЄС і України.
"Це була величезна помилка Путіна, адже таким чином він взяв відповідальність за цей процес. Через добу він негайно скасував це і сказав, що в цьому процесі повинні бути представники "ЛДНР", а Росія буде осторонь цього процесу. На підставі того, що Путін і Лавров не захотіли вдруге зустрічатися в рамках женевського переговорного процесу, США, щоб ви розуміли, звідки з'явилися санкції, в покарання і ввели санкції. Тому, коли буде новий президент, можливо, що вони можуть ще раз зустрітися в рамках женевського переговорного процесу. Тільки такий формат є єдиним способом вирішення конфлікту на Донбасі", - зазначив Небоженко.
За його словами, формат зустрічі чотирьох представників, США, ЄС, РФ і України, є найкращим для проблеми Донбасу. "В ідеалі, звичайно, щоб і в Росії, і в Україні змінилося керівництво, і два нових президента сказали, що не мають відношення до того, що було. Тоді, може бути, процес піде швидше", - припускає експерт.
У тимчасово окупованому Mariupol повідомляється про серйозну паливну кризу, яка, за словами місцевих посадовців, фактично вплинула на роботу транспорту, логістики та базових міських послуг, передають Патріоти України. Про ситуацію заявив в.о. голови Ма...
Об'єкт був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч — Джанкой, якою російські війська перекидали техніку, пальне та боєприпаси. У ніч проти 23 червня підрозділи ССО остаточно ліквідували залишки цієї переправи разом із ворожою ремонтною технікою