У Раді з'явився черговий спірний законопроект, який спрощує вирощування марихуани і маку для виробництва ліків. Його ініціатор - екс-міністр охорони здоров'я, позафракційний нардеп Олег Мусій. Про це пишуть Вести, зазначають Патріоти України.
Для підтримки він запросив групу депутатів з різних фракцій. Агітувати колег було складно - багато хто відмовився йти в співавтори проекту на таку неоднозначну тему.
По дорозі США і Канади
Законопроект докладно описує, хто і в яких умовах може вирощувати рослини, що містять наркотики - снодійний мак і коноплю (зараз це практично неможливо). Для початку потрібно закупити обладнання, потім отримати ліцензію від Кабміну.
У коментарях депутати додатково підкреслюють - ніяких плантацій під відкритим небом не буде. Тільки сучасні технології. "Звичайно, тільки закрите виробництво - теплиці під охороною.
Це треба передбачити, а то і на балконі почнуть вирощувати. Якщо правильно організувати процес, можна отримати додаткові мільйонні доходи в бюджет. Америка, Канада давно йдуть цим шляхом, а ми чогось боїмося", - говорить один з авторів проекту, нардеп від БПП Борислав Розенблат.
Сировина для фармацевтів
Якщо все піде, як задумали автори, в Україні пожвавиться фармацевтичний бізнес. "Для виготовлення ліків нам потрібна власна сировина, оскільки зараз ми закуповуємо її в Індії. Тому ми пропонуємо спростити виробництво опіуму і канабісу", - вважає ініціатор закону Олег Мусій. І зараз у нас продають ліки українського виробництва, на основі імпортних наркотичних речовин. Найвідоміший з них - морфін, який прописують в основному онкохворим.
За словами головлікаря Харківського хоспісу Віталія Екзархова, нестачі з ліками немає і лікарі ними цілком задоволені. «"Використання необмежено, призначаємо стільки, скільки потрібно хворим. З-за кордону отримували знеболюючі пластирі, але вони виявилися гіршими", - сказав він.
Ліки з марихуани не зніматимуть біль ефективніше за морфій. Але вважається, що вони підвищують настрій у пацієнтів і допомагають при хронічних мігренях, які виникають при контузії. Крім ракових хворих, за словами авторів проекту, претендувати на них можуть бійці АТО, що опинилися в госпіталях. "Атошники" заздалегідь підсміхаються, але проти досягнень цивілізованого світу йти не будуть. "Якщо зроблять дієві і безпечні ліки, які допоможуть вгамувати хронічні болі, то хто ж проти!" - каже ветеран АТО Ярослав Бондаренко.
Традиційні українське ліки
Представники нетрадиційної медицини впевнені, що конопля - трава лікувальна, і незаслужено завоювала погану славу. "Будь-яка трава лікує, не виняток і коноплі. Якщо робити настоянку на молоці, то можна камені виводити. Інше питання - кому вони в руки потраплять і як використовувати. Скільки я говорила молоді - курити не можна. Але вони ж так розслабляються!"- вважає травниця з Вінницької області Людмила Ружило.
За її словами, до недавнього часу в селах сіяли коноплю на городах поряд з маком. А отриманий продукт використовували в їжу: "Я маленька була, і то пам'ятаю, що батьки конопель в їжу додавали. Ні маковим, ні конопляним насінням ніхто не зловживав".
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...