"Ми вважаємо за необхідне це підкреслити: у кримськотатарського народу немає іншої своєї держави. Ми підтримуємо їхнє право на створення свого суб'єкта в рамках України. Кримські татари не зрадили Україну, безумовно, ми за це їм дуже вдячні і вважаємо важливим, щоб вони історично могли реалізуватися в рамках України, в рамках кримськотатарської автономії", - зазначив депутат.
Також нардепи схвалили рекомендацію скасування особливого статусу Севастополя. "Скасування особливого статусу Севастополя – саме життя довело, що це потрібно. Цим статусом користувалися прокремлівські сили, ще коли Крим був під контролем України", - сказав Гончаренко.
Також він повідомив, що депутати рекомендують ухвалити закон по деокупації Криму, який має розробити РНБО, закон про колаборантів і визнання кримських татар, караїмів і кримчаків корінними народами. ВР України 22 вересня ухвалила постанову № 4003а про затвердження рекомендацій парламентських слухань на тему "Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і способи".
Деякі експерти вважають, що Президент не погодиться на створення Кримськотатарської автономії, бо міжнаціональна ворожнеча між татарами та кримчанами відвертає місцевих мешканців від України. Таке ставлення спровоковано, зокрема, тим, що більшість кримінальних злочинів у Криму починаючи з 90-х років здійснюється саме кримськими татарами.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: