Про перипетії, котрі відкинули назад перший натиск Москви, в намаганні перетворитись на тюрму народів всієї Східної Європи оповідає блогер Михайло Векленко, цитуючи знані та авторитетні історичні тексти, зазначають Патріоти України. Треба розуміти, що в той час Московія захопила всі землі північно-східної Русі. Підкорила Казанське та Астраханське ханства. Вдерлась в Балтію та Сибір. Намагалась закріпитись в Києві і йти далі до Чорного моря та Константинополя на півдні і до Кракова на заході, щоб забрати "своє". Однак амбітним планам перших самопроголошених московських царів поклали край кримські татари. Далі мовою оригіналу.
Войска крымского хана Девлет Гирея захватили Москву и сожгли ее. За время похода было убито около 80 тысяч человек и столько же забрали в плен.Весной 1571 года было собранно войско из крымских татар и ногайцев численностью свыше 40 тысяч человек.
2 июня войско Девлет Гирея подошло к Москве. 3 июня город был взят. Единственным безопасным местом в Москве оставался Кремль, который невозможно было взять без артиллерии.
Войско крымских татар московские постройки. Сильный ветер распространил пожар на весь город - за три часа он выгорел практически полностью, включая царский дворец в Кремле.
Напуганный поражением Иван Грозный согласился передать под крымский контроль Астраханское ханство.
В 1575 году Иван Грозный отрекся от царского престола в пользу касимовского хана Симеона Бекбулатовича, он называл его большим князем всея Руси (незаконный титул), а себя - князем московским.
Неявка Путіна на зустріч з Зеленським на інспіровані самим кремлівським вождем переговори в Стамбулі чимало політиків та експертів сприйняли як прояв слабкості правителя Росії, всупереч тиражовано у кремлівською пропагандою вдачі "мачо". Але не Трамп
Для того, щоб Росія погодилася на припинення війни або хоча б тимчасове перемир’я, є два шляхи. Що це за шляхи, розповів ексміністр закордонних справ, дипломат, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко в інтерв’ю «Главреду», передають Патріот...