Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг висловив стурбованість зростанням активності російських підводних човнів в Середземному морі і в Атлантичному океані. Про це йдеться в матеріалі на сайті Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), повідомляють Патріоти України з посиланням на DW.
"Росія потужно інвестувала в свій флот, зокрема в підводні човни. З 2014 року вони випустили 13 нових субмарин. Активність російських субмарин в даний час на найвищому рівні з часів холодної війни", - цитує видання слова генсека НАТО.
Столтенберг підкреслив, що НАТО потрібні безпечні морські шляхи, щоб бути здатним транспортувати війська і обладнання. У зв'язку з цим він сказав про плани створення командного штабу НАТО, який буде відповідати за діяльність Альянсу в Атлантиці, а також за логістику в Європі, що має гарантувати транспортування персоналу та матеріалів в разі ескалації конфлікту з Росією. Рішення про організацію та розташування структур повинні прийняти в 2018 році, говориться на сайті FAZ.
За словами Столтенберга, після завершення "холодної війни" в НАТО послабилася спроможність в сфері протидії підводним човнам, відбувалося менше відповідних навчань.
Разом з тим, видання Washington Post зазначає, що російські субмарини знаходяться близько до важливих кабелів передачі даних на дні океану між Північною Америкою і Європою. Командувач підводного флоту НАТО Ендрю Леннон повідомив, що російський флот може мати можливість "підключитися до життєво важливих інформаційних каналів". "Росія явно зацікавлена в підводній інфраструктурі НАТО", - цитує Леннона Washington Post.
Російський президент Володимир Путін хотів уникнути санкцій США, тому вирішив заговорити про прямі перемовини, на які не приїхав. Про це сказав президент України Володимир Зеленський на прес-конференції в Туреччині, передають Патріоти України. Він зазн...
Президент України Володимир Зеленський та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час зустрічі в Анкарі в четвер, 15 травня, обговорили співпрацю в межах «коаліції охочих» та подальші гарантії безпеки, зокрема щодо цивільного судноплавства в Чорном...