Організація країн - експортерів нафти (ОПЕК) в березні 2016 року збільшила видобуток нафти в порівнянні з лютим на 40 000 бар/добу - до 32,38 млн бар/добу, повідомляє сьогодні Platts. За оцінками Platts, джерелом зростання став Іран, який виробляв минулого місяця в середньому 3,23 млн бар/добу - за 110 000 бар/добу більше лютневого рівня. Попит на іранську нафту в світі істотно збільшився, особливо з боку індійських і південнокорейських НПЗ. У числі значимих покупців іранської нафти Platts називає НК «Лукойл», французьку Total SA і іспанську Cepsa. Про це пише Мішель Пророк, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Крім того, на 30 000 бар/добу підвищилися обсяги видобутку в Іраку та Анголі - до 4,16 млн і 1,8 млн бар/добу відповідно. ОАЕ, Лівія, Нігерія і Венесуела скоротили обсяги нафтовидобутку в березні.
Як пише старший редактор Platts Еклавія Гупті, ні Іран, ні Ірак не давали твердих обіцянок щодо переговорів у Досі 17 квітня, при цьому позиція цих двох країн може зіграти вирішальну роль в угоді про заморожування видобутку.
К 12 квітня участь в переговорах в Досі підтвердили 13 країн: Азербайджан, Алжир, Бахрейн, Венесуела, Індонезія, Катар, Кувейт, Нігерія, ОАЕ, Оман, Росія, Саудівська Аравія і Еквадор.
Дана новина повинна зіпсувати настрій російської влади, яка сподівається, що на зустрічі 17 квітня в Катарі країни ОПЕК зуміють домовитися про заморожування видобутку нафти. Нагадаємо, вчора стало відомо, що експерти не вірять в успіх цієї зустрічі в Досі.
У 2026 році Литва має намір стати першою країною-членом НАТО, оборонні видатки якої перевищать 5% від ВВП. Про це заявив в Анталії міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс, передає "Укрінформ", передають Патріоти України. . "Для Литви є три прі...
У районі населеного пункту Липці Харківської області зафіксовано загострення бойової ситуації. Про це у телеетері заявив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патріоти України. "Хочу звернути увагу на ситуацію в районі населеного пункту Липці. Та...