Організація країн - експортерів нафти (ОПЕК) в березні 2016 року збільшила видобуток нафти в порівнянні з лютим на 40 000 бар/добу - до 32,38 млн бар/добу, повідомляє сьогодні Platts. За оцінками Platts, джерелом зростання став Іран, який виробляв минулого місяця в середньому 3,23 млн бар/добу - за 110 000 бар/добу більше лютневого рівня. Попит на іранську нафту в світі істотно збільшився, особливо з боку індійських і південнокорейських НПЗ. У числі значимих покупців іранської нафти Platts називає НК «Лукойл», французьку Total SA і іспанську Cepsa. Про це пише Мішель Пророк, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Крім того, на 30 000 бар/добу підвищилися обсяги видобутку в Іраку та Анголі - до 4,16 млн і 1,8 млн бар/добу відповідно. ОАЕ, Лівія, Нігерія і Венесуела скоротили обсяги нафтовидобутку в березні.
Як пише старший редактор Platts Еклавія Гупті, ні Іран, ні Ірак не давали твердих обіцянок щодо переговорів у Досі 17 квітня, при цьому позиція цих двох країн може зіграти вирішальну роль в угоді про заморожування видобутку.
К 12 квітня участь в переговорах в Досі підтвердили 13 країн: Азербайджан, Алжир, Бахрейн, Венесуела, Індонезія, Катар, Кувейт, Нігерія, ОАЕ, Оман, Росія, Саудівська Аравія і Еквадор.
Дана новина повинна зіпсувати настрій російської влади, яка сподівається, що на зустрічі 17 квітня в Катарі країни ОПЕК зуміють домовитися про заморожування видобутку нафти. Нагадаємо, вчора стало відомо, що експерти не вірять в успіх цієї зустрічі в Досі.
Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...
За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...