Терміново розпочати виконання кожного пункту мінських домовленостей закликають Росію європейські депутати. Водночас, звертаючись до Києва, представники парламентського комітету закордонних справ та підкомітету з питань безпеки та оборони висловлюють надію, що Україна швидше йтиме шляхом реформ, зазначають Патріоти України.
Члени Європарламенту висловлюють глибоку стурбованість з приводу нинішньої ситуації на сході України. Зокрема, вони звертають увагу на систематичні порушення режиму припинення вогню, що тривають із середини жовтня. Євродепутатів також тривожить те, що представники спостережної місії ОБСЄ мають постійні обмеження свободи пересувань, а перехід контролю до Києва по всій лінії українсько-російського кордону досі далекий від дійсності.
Парламентарі нарікають і на те, що жодних угод досі не досягнуто й щодо умов проведення місцевих виборів на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей. До того ж, процес відведення озброєнь доволі слабкий, натомість, значно більшає порушень укладених раніше угод, додають вони.
«Україна залишається одним з головних пріоритетів зовнішньополітичного порядку денного Європарламенту, – заявляють євродепутати. – Ми повністю підтримуємо Мінські угоди як міжнародно визнану основу для політичного розв’язання конфлікту на Донбасі та мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Ми надалі також нагадуємо про необхідність припинення незаконної анексії Криму».
Протягом обговорень, які відбулись у Брюсселі, європарламентарі зазначили, що цінують дипломатичні зусилля Німеччини і Франції, а також вітають оперативну фінансову підтримку, що була надана Україні Євросоюзом, МВФ та іншими організаціями.
«Ми підкреслюємо наявність у цій державі позитивних змін завдяки реформам, проведеним українською владою», – заявляють представники законодавчої установи ЄС, водночас, закликаючи українців якнайшвидше далі поглиблювати конституційну реформу, включно з децентралізацією, та далі дотримуватися «мінського процесу».
Під час обговорень у Європарламенті зазначалося, що російська влада несе особливу відповідальність за нинішню ситуацію, яка призводить до погіршення безпеки в регіоні. «Ми закликаємо Росію терміново продемонструвати дотримання всіх пунктів, що охоплюють мінські домовленості. І саме це є умовою зняття санкцій», – заявляють європарламентарі.
«Це необхідно не лише для гарантування безпеки України та європейського континенту, а й для того, щоб покласти край жахливим умовам, у яких майже два роки живуть жителі цих територій та внутрішньо переміщені особи», – закликають депутати Європарламенту.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...