Росія самовільно збудувала військову базу на руїнах стародавньої Пальміри

Всесвітнє товариство археологів обурено, оскільки територія Пальміри визнана пам'яткою спадщини ЮНЕСКО.

РФ побудувала військову базу на некрополі стародавньої Пальміри. Фото: The Times.

Росія побудувала військовий табір всередині всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Пальміри, викликавши протести археологів. Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Американська школа східних досліджень опублікувала супутникові знімки, що демонструють будівництво військової бази в стародавньому місті. База включає вертолітний майданчик, дві дороги і блоки.

Американські археологи повідомили, що нові будівлі знаходяться на території північного некрополя Пальміри, "поруч з безліччю наземних і підземних могил і похоронних храмів".

Керівник відділу сирійських старожитностей сказав, що він не консультувався з Росією про будівництво бази і виступив би проти цього.

"Ми не дозволяємо будувати всередині цього об'єкту навіть маленьких будівель - ні сирійській армії, ні російській армії і нікому іншому ... Ми ніколи не даємо таких дозволів, тому що це було б порушенням закону археології", - сказав глава сирійського департаменту охорони пам'яток старовини професор Маамун Абдулкарим.

У той же час прес-секретар Міноборони РФ Ігор Конашенков заявив, що будівництво дозволено сирійською владою.

Нагадаємо, в березні 2016 року сирійська армія увійшла в стародавнє місто Пальміра, контрольоване бойовиками "Ісламської держави" з травня 2015 року. Захоплення Пальміри не розв'язало глобальних суперечностей між Кремлем і Асадом.

Макрон намагається усунути фон дер Ляєн з посади голови Єврокомісії, заради нового протеже

четвер, 25 квітень 2024, 8:15

Президент Франції Еммануель Макрон веде переговори з іншими лідерами Євросоюзу щодо можливості замінити Урсулу фон дер Ляєн на посту голови Єврокомісії. Про це у середу, 24 квітня, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. . Зазначається...

Країни ЄС вагаються з наданням ППО Patriot Україні: ЗМІ дізнались причини

четвер, 25 квітень 2024, 8:05

Повідомляється, що виготовлення систем ППО займає багато часу, тому європейські країни не хочуть відмовлятися від своїх Patriot і ставити себе під загрозу, передають Патріоти України. Як повідомляє AP news, країни Євросоюзу, які мають системи ППО Patri...