Розкручується маховик репресій: У Туреччині заарештували ще кілька тисяч людей

За останніми даними, в результаті спроби військового перевороту загинули 265 осіб. В рамках розслідування заарештований 51 високопоставлений чин Збройних сил.

Проти спроби державного перевороту виступили тисячі жителів Туреччини. Фото: kp.ruЯк заявив міністр юстиції Туреччини Бекір Боздаг, операція з очищення після спроби військового перевороту триває, повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости.

Судові процедури щодо 58 з 105 затриманих військових чинів завершилися. 51 з них було заарештовано, а решта відпущені під підписку про невиїзд. Заарештовані відправлені у в'язницю Ізміра. Процедури стосовно решти військовослужбовців тривають. Серед арештованих, в тому числі, командувач гарнізоном Денізлі і 11-м полком спеціального призначення, генерал Каміль Озхан Озбакир.

Загальне число затриманих після спроби військового перевороту в Туреччині може перевищити шість тисяч. "На даний момент операція з очищення триває. Число затриманих може перевищити шість тисяч осіб. Процес триває", – сказав Боздаг. Він також прокоментував вимоги про екстрадицію живе в США імама Фетхуллаха Гюлена, якого турецькі власті підозрюють в організації перевороту.

"Захищаючи його, Америка послабить свою позицію і завдасть шкоди власному авторитету. У світі останніх подій не думаю, що США не будуть опікуватися людиною, що стоїть за діями, спрямованими проти Туреччини", – заявив Боздаг.

Увечері 15 липня прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим повідомив про спробу військового перевороту. Після цього турецький Генштаб заявив про перехід влади в руки військових. Президент Туреччини Ердоган закликав громадян Туреччини виходити на вулиці на підтримку законних влади.

Пізніше розвідка Туреччини повідомила, що переворот в країні пригнічений. Влада Туреччини звинуватили в організації перевороту проповідника Гюлена, живе в США, той заперечує свою причетність. 16 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган закликав владу США видати Туреччини опозиціонера-емігранта Гюлена, якого Анкара звинувачує в організації невдалого військового перевороту.

У 2013 році Гюлен звинуватив тодішнього прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана у створенні системи тотальної корупції в країні. Згодом влада, використовуючи судові органи, заборонили діяльність видавничої групи Zaman, якою володів емігрант.

Росія готує масований удар по Україні: Храпчинський пояснив, чому була пауза в атаках

субота, 19 липень 2025, 8:29

Росія тимчасово зменшила інтенсивність ударів по Україні, оскільки накопичує ресурси для масованої атаки із залученням до 1000 повітряних цілей. Про це заявив ексофіцер повітряних сил Анатолій Храпчинський в етері "24 Каналу", передають Патріоти Україн...

Трамп знову передумав: ЗМІ дізналися про зміни у поставці Patriot Україні

субота, 19 липень 2025, 8:20

Президент США Дональд Трамп відмовився від початкового плану, оголошеного у понеділок, згідно з яким США передавали б Україні системи Patriot з власного запасу, а Німеччина покривала би ці витрати. Останні кілька днів тривають конфіденційні переговори ...