Розставити крапки над "і": Партія "За життя" чи "За Росію"? - блогер

Попри політично нейтральну назву проект «За життя» насправді не є таким центристським як комусь здається.

Скріншот

"Останні півроку в Україні різко активізувалася медійна діяльність нової політичної сили, яку назвали цікавою нейтральною назвою «За життя». В принципі нічого особливого в появі нових партій в Україні немає. В нас їх і так налічується вже кілька сотень. Але лише деякі ведуть активну діяльність і можуть вважатися партіями", - пише Станіслав Ворон для replyua.net, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Попри політично нейтральну назву проект «За життя» насправді не є таким центристським як комусь здається. Чи так, як про нього написано у програмі партії на офіційному сайті. Ним керують колишні регіонали – Вадим Рабінович та Олексій Мураєв. По суті, «За життя» - це ніщо інше як уламок «Опозиційного блоку», який вирішив відплисти у власне політичне плавання. Але при цьому не варто забувати, що світогляд його засновників не змінився. Він як і був, так і залишається пронизаний ментальними установками «регіонального» розливу. З елементами прихильності до Росії та «руского міра».

Звідки причина такого росту популярності нового дітища вихідців з гнізда Партії регіонів? Адже Рабінович і Мураєв ніколи не були на провідних ролях за часів режиму Януковича. Тим не менше, їм вдалося постійною присутністю у ЗМІ та в рейтингах соціологічних служб привернути до себе увагу. Також на руку новому проекту грає те, що «Опозиційний блок» як нащадок Партії регіонів не проявляє особливу активність і є місцем, в якому зіткнулися інтереси різних олігархічних угруповань. Колись монолітна сила тепер є лише тінню колишньої. Крім того, зі зникненням КПУ звільнилася певна ніша. Хоча комуністи зникли з політичного середовища, але в Україні досі ще є ті, хто належить до їх прихильників. Та й «регіональний» електорат нікуди не дівся. Все це дає чудову електоральну поживу для таких партій як «За життя». За нинішніх обставин популярним є той, хто працює медійно. Це якраз чудово розуміють у Рабіновича та Мураєва. І таку функцію в них виконує рейтинговий телеканал NewsOne. Всім аналітиками чудово відомо, що прийти до влади в Україні без власного телеканалу або ж постійної присутності у телевізорі дуже важко. Мураєв і Рабінович та їх нова партія з’являються не тільки на NewsOne. Вони мають фінансові можливості і для появи на інших телеканалах. Беруть участь в ток-шоу та приходять в студії під час прайм-таймів. А дивна присутність партії у рейтингах соціологічних служб створює відчуття її особливої вагомості та вказує на серйозність намірів.

Партія «За життя» формально ніби є партією центру. Так, в програмі політичної сили наголошується, що вона виступає проти лівого і правого екстремізму. Колишні регіонали заявлять, що мріють реформувати суспільство та привести до влади нових людей. Людей, які хочуть працювати на країну, а не на власне збагачення. «За життя» щедро спекулює риторикою про те, що у владі не мають бути ті, хто був в ній впродовж останніх десяти років. Водночас, її засновники чомусь скромно забувають про себе і те, що самі були при владі та допомагали будувати режим Януковича. Але навіть за косметичним фасадом «реформ» і «нової політики» простежується проросійський ухил нового політичного проекту.

«За життя» не згадує про російську окупацію та агресію. А якщо і згадує, то в руслі, яке вигідне Росії. У програмі партії міститься теза про те, що Україна має стати такою собі Швейцарією і фінансовим центром для Заходу і Сходу, в тому числі і для Росії. Це досить міфічна мрія, яку навряд чи можна втілити. Але на яку може клюнути обиватель. Також у партії екс-регіоналів чітко вказано на бажання зберегти нейтральний статус України. Така думка нагадує тезу Партії регіонів про позаблоковість і вписується у канони путінської зовнішньої політики. Як бачимо з подій недавнього минулого, позаблоковий нейтральний статус нашій країні дорого обійшовся. Якби Україна була в НАТО станом на 2014 рік, навряд чи Росія наважилась на агресію проти нашої держави. Але цього сталося, бо за часів Ющенка у парламенті регіонали і їх сателіти «боролися проти агресивного блоку НАТО». А потім Україна отримала справжній акт агресії, але з боку Москви. Проте цього Рабінович та Мураєв не помічають. Натомість вони кажуть, що ось бачите є успішні приклади нейтральних держав – Швейцарії, Австрії, які процвітають. Але чи думали ці діячі про те, щоб було б з Швейцарією, якби її сусідом була Російська Федерація? Навряд.

Крім нейтрального статусу України і її невходження до НАТО, «За життя» також агітує суспільство за федералізацію держави. Тези про земельний устрій, викладені в програмі партії, можна назвати тезами федералізації України. А хто є прихильником федералізації як не Росія та Путін? Політичні нащадки Партії регіонів пропонують віддати на місця стільки повноважень і влади, скільки місцеві еліти захочуть і зможуть взяти. Чи думали Рабінович і Мураєв про те, чим це може обернутися для України? Та ще й в роки війни і агресії. Адже така федералізація означає появу кількох автономних республік в республіці. Свого часу Крим вже отримав автономію. Де він зараз і якими виявилися місцеві еліти ми знаємо. Щось схоже хочуть сьогодні і «ДНР» та «ЛНР». Тож якщо партія «За життя» прийде до влади, вона за такою логікою точно має надати особливий статус окупованим територіям.

Дуже хитро у партії «За життя» прописана теза про мир. У програмі так і вказується: треба шукати мир. «За життя» не вважає, що Росія здійснила акт неспровокованої агресії проти України. У них просто йде мова, що треба не розпалювати конфлікту, а діяти суто дипломатичним шляхом. Просити світ, щоб він не визнав Крим у складі РФ. Водночас, партія не вважає за доцільне вимагати щось від Росії. І в жодному випадку не називає її окупантом, агресором чи винуватцем конфлікту. Проросійська позиція партії та її лідерів чітко проявилась у їхніх публічних виступах. Так, Олексій Мураєв зовсім не соромиться розглядати конфлікт на Сході як громадянську війну, яку з одного боку підтримує Захід, а з іншого – Росія. Тобто, він повторює тезу російської пропаганди, що ніякої війни Росії проти України не існує. Є лише громадянська війна на Донбасі. Крім того, Мураєв висловлюється про те, що без Донбасу Україна стане інвалідом. І стверджує, що був би радий познайомитися з лідерами «ДНР» та «ЛНР». А причиною війни на Сході і дій Росії став, на думку Олексія Мураєва, страх Москви перед НАТО і подіями в Україні. Також він засуджує блокаду окупованих територій і каже що на Сході воюють американці. І це лише вершина айсбергу у морі проросійської риторики Олексія Мураєва. У світлі цього доцільно було б перейменувати партію «За життя» в партію «За Росію». Принаймні таким чином рядові виборці краще б зрозуміли її сутність".

"Росію заблокувати неможливо": Кремль відреагував на санкції США проти Газпромбанку

п’ятниця, 22 листопад 2024, 20:00

Росія знайде способи розрахунків за газ після того, як США ввели санкції щодо Газпромбанку. Про це сказав речник Кремля Дмитро Пєсков, повідомляють Патріоти України із посиланням на російські ЗМІ. "Варіанти будуть знайдені якісь. Повністю блокуючі захо...

Чергове порушення Женевських конвенцій: Біля Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ (фото)

п’ятниця, 22 листопад 2024, 19:41

Російські окупанти під час штурмових дій поблизу Вугледара Донецької області розстріляли п’ятьох беззбройних українських захисників, які здалися в полон. Воєнний злочин було скоєно ще 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора, передаю...