Самі не знають, кого просять про "допомогу": Африканська країна попросила РФ ввести війська

Фельдмаршал Халіфа Хафтар за останні кілька років здійснив кілька поїздок до Москви, де він зустрічався з Сергієм Шойгу, Сергієм Лавровим і Миколою Патрушевим.

Халіфа Хафтар та Сергій Лавров. Фото: Getty images.

Представники однієї з двох головних сил в розколотій громадянською війною Лівії - Національній армії Лівії, яка контролює східні області держави, заявили, що країну може врятувати лише втручання Росії і особисто президента Володимира Путіна. При цьому російські військові і різні ПВК, пов'язані з Кремлем і російськими нафтовими держкомпаніями, діють в Лівії досить давно, передають Патріоти України.

8 серпня представник Національної армії Лівії бригадний генерал Ахмед аль-Місмарі в інтерв'ю російським ЗМІ висловив офіційну позицію своїх начальників - що вирішення заплутаної лівійської кризи неможливе без втручання з боку Москви і особисто президента Росії Володимира Путіна і "видалення інших зарубіжних гравців з лівійської арени. Наприклад , Туреччини, Катару, безпосередньо - Італії":

"Росія і Лівія мають давні військові відносини. Все озброєння нинішньої лівійської армії - російське, наша військова доктрина також має східні корені... Майже всі лівійські офіцери пройшли навчання в Росії. Укладено контракти в сфері військово-технічного співробітництва, які ми в минулі роки спробували реанімувати , однак перед нами стоїть величезна проблема - це збройне ембарго ООН", - підкреслив він, додавши, що командири вже регулярно підтримують зв'язок з російськими МЗС і Міноборони.

Після повалення в 2011 році режиму Муаммара Каддафі в Лівії почалася війна між різнорідними силами повстанців, які колись виступали єдиним фронтом. Зараз в Лівії панує як мінімум двовладдя. Основні сторони конфлікту, що протистоять один одному за підтримки різних тимчасових союзників в 2018 році, це:

  • Палата представників Лівії (Меджліс) - раніше визнаний багатьма державами парламент, обраний в 2014 році, відомий також як "уряд в Тобруці". Він контролює великі області сходу, півдня і центру країни. Саме його підтримує нинішня Національна армія Лівії на чолі з найвідомішим і найвпливовішим зараз лівійським військовим і політичним діячем - фельдмаршалом Халіфою Хафтаром.
  • Уряд національної єдності в столиці Тріполі на чолі з Президентською радою, керованим прем'єр-міністром Фаїз Сараджем. Цей орган влади був створений в 2016 році за підтримки Ради Безпеки ООН.

Крім цього, в Лівії діє величезна кількість інших середніх і дрібних угруповань та об'єднань, з яких найбільші це "Бригади Місурати", "Зінтанські бригади" і терористи з "Ісламської держави", які проникли в країну в 2014 році і завжди виступають самостійно.

Фельдмаршал Халіфа Хафтар за останні кілька років здійснив кілька поїздок до Москви, де він зустрічався з Сергієм Шойгу, Сергієм Лавровим і Миколою Патрушевим. У січні 2017 року Хафтар навіть піднімався на борт російського авіаносця "Адмірал Кузнєцов", який підійшов до берегів Лівії після завершення бойового походу до берегів Сирії. На кораблі у Хафтара відбулися відеопереговори з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, результатом яких стала готовність Росії в майбутньому поставити фельдмаршалу зброї на два мільярди доларів.

Парламент в Тобруці влітку 2018 роки не вів бойових дій з урядом в Тріполі. Союзна йому напівавтономна Національна армія Лівії, основна бойова сила, і її командувач фельдмаршал Хафтар замість цього в основному зосередили зусилля на впертій боротьбі з ІГІЛ і іншими джихадистами в різних провінціях.

Як пояснив політолог-сходознавець Кирило Семенов, в цілому уряд в Тобруці разом з Хафтаром, який зараз розраховує на Росію, пройшов шлях від повністю легітимної влади до фактично перетворення в заколотників, якими сьогодні вони є насправді з точки зору міжнародних норм.

"Після виборів, які відбулися в 2014 році, вони стали справжнім парламентом - хоча в них брав участь в реальності дуже маленький відсоток лівійців, вони не могли вважатися повністю легітимними", - зазначив він.

За словами експерта, в Східній Лівії російська присутність уже є - військова місія РФ повинна бути в Тобруці, через яку координується в тому числі і відправлення туди бійців російських ПВК. "Що стосується західної Лівії, то там при уряді в Тріполі теж активно діють російські представники. Там знаходиться Лев Дєньгов, 34-річний бізнесмен, який представляє російський МЗС і Держдуми. Він дуже активну роботу веде", - додав Семенов.

Хіти тижня. Вірменія і Азербайджан обмінялися потужними ударами: У мережу потрапило відео кривавих нічних боїв

четвер, 1 жовтень 2020, 1:00

У ніч на вівторок, 29 вересня, Вірменія і Азербайджан обмінялися потужними ударами, бої йшли за Нагірний Карабах. Сторони опублікували кадри нічних боїв, але їхні заяви різняться, передають Патріоти України. Міноборони Азербайджану заявило, що його вій...

Венедіктова заблокувала розслідування проти заступника Арахамії, якого підозрювали у хабарництві, - "Схеми"

четвер, 1 жовтень 2020, 0:22

Журналісти з'ясували, що заступник голови фракції СН Халімон минулого літа провів ряд зустрічей з чернігівським аграрним бізнесменом, колишнім депутатом Олегом Дмитренком. Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заблокувала розслідування щодо народного ...