Санкції затискають: "Росія вже не заперечує проти розміщення місії ООН на всій окупованій території Донбасу" - Волкер

Говорячи про розгортання миротворчої місії ООН на окупованій території на сході України, спецпредставник США також зазначив, що російська сторона пов'язує цю проблему з виконанням Києвом політичних пунктів Мінських домовленостей.

Курт Волкер. Фото:prm.ua

Росія вже не виключає можливість розгортання миротворчої місії ООН на всій території на Донбасу, включаючи російсько-український кордон. Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер під час телефонного брифінгу в понеділок. Про це пише Укрінформ, передають Патріоти України.

"Так, є бажання бачити більш широкий мандат для миротворчих сил, ніж лише захист спостерігачів, включаючи доступ до всієї території конфлікту, в тому числі що прилягає до міжнародного кордону", - заявив Волкер.

При цьому американський дипломат зазначив, що на цей раз під час його переговорів з Сурковим в Дубаї 26 січня російська сторона була більш відкритою в питанні розміщення миротворців на Донбасі.

"Ми не представили конкретний план. Ми мали дискусію, як це можна реалізувати на практиці. Ви повинні мати миротворчі сили на всій території, тому, тільки за такої умови буде можливість провести вибори. І це буде одним із завдань миротворчих сил, щоб забезпечити безпеку виборів", - додав спецпредставник США по Україні.

Говорячи про розгортання миротворчої місії ООН на окупованій території на сході України, Волкер також зазначив, що російська сторона пов'язує цю проблему з виконанням Києвом політичних пунктів Мінських домовленостей. У свою чергу, нагадав американський дипломат, Україна вимагає від РФ спочатку повного виконання безпекового блоку домовленостей, включаючи повне припинення вогню і виведення російських військ з Донбасу.

Україна наполягає на розміщенні миротворців ООН у всій зоні збройного конфлікту на Донбасі і ділянці російсько-українського кордону довжиною 420 км, а також надання їм широких прав. Крім того, Київ категорично проти, щоб до складу миротворчої місії ООН входили росіяни.

Позиція Росії з питання контингенту ООН на Донбасі полягає в тому, що миротворці повинні підтримувати місію ОБСЄ.

Після 2024 року: У Finanical Times перерахували сценарії збереження влади Путіна

понеділок, 20 січень 2020, 7:44

Президент Росії Володимир Путін може скористатися кількома сценаріями для збереження своєї влади після 2024 року. Про це написало видання Financial Times, передають Патріоти України. Згідно з одним із сценаріїв, президент РФ може знову обійняти посаду ...

"У победы много отцов. Победа Зеленского полностью переформатировала архитектуру власти. Но кресел всегда меньше, чем претендентов", - Казарін про новий поділ влади

понеділок, 20 січень 2020, 7:25

"У победы много отцов. Победа Зеленского полностью переформатировала архитектуру власти. Но кресел всегда меньше, чем претендентов. А центров влияния в президентском окружении всегда больше, чем один", - пише у своєму блозі Павло Казарін, передають Пат...