Москва опублікувала санкційний список, куди, окрім політиків, потрапили і українські бізнесмени. Журналісти вирішили розібралася, хто з першої двадцятки вітчизняних товстосумів опинився в опалі у Москви і чому там немає низки найбагатших українців, повідомляють Патріоти України.
Візьмемо першу двадцятку списку найбагатших українців. З першої п'ятірки під санкції потрапили всього двоє - Віктор Пінчук (Інтерпайп) і Геннадій Боголюбов (Приват). При цьому Росія "пошкодувала" найбагатшого українця Ріната Ахметова.
У список не потрапив так само дружній Москві бізнесмен Вадим Новинський. Але найбільше дивує відсутність у списку Ігоря Коломойського (Приват), якого ще в 2014 році Володимир Путін називав "унікальним пройдисвітом". При цьому під російські санкції потрапили соратники Коломойського по бізнесу - Геннадій Корбан і Олексій Мартинов.
"Список - це "привіт" олігархам, якщо вони його не почують, буде продовження, - говорить економіст Олексій Кущ. - Що стосується Коломойського, то він грає в політичний пасьянс, і Москва не хоче спалювати мости перед виборами. А удар по Боголюбову і Корбану виглядає дієвіше. Так як, якщо Коломойський - мозок цієї імперії, то Боголюбов - серце, а Корбан - "нервова система" або корпоративна технологія. Так що тут Кремль досягає двох цілей: і "привіт" передає, і операційні можливості обмежує.
Наявність у списку санкцій бізнесменів, пов'язаних з металургійним бізнесом (Пінчук і Жеваго) пояснюється більше економічними мотивами. Найбільший обсяг поставок української продукції в Росію становлять метал, устаткування і хімія.
Також може виникнути питання - чому в списку немає Ріната Ахметова? Адже удар по його підприємствам міг би завдати шкоди всій українській економіці. Експерти кажуть, що санкції проти тих, хто не в списку - козир у рукаві Кремля.
Найближчим часом тим, хто не потрапив у список, буде необхідно продемонструвати правильну з точки зору Москви політичну позицію або чекати, що аналогічні санкції будуть введені проти них вже в 2019-му році. На думку експерта, той же Ахметов останнім часом активно шукав альтернативу російському ринку.
Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...
Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...