Російська церква використовує союзників для розколу православ’я, але її зусиль недостатньо. Патріарх Варфоломій вручатиме томос для української церкви попри спротив зі сторони Росії та її союзників. Про це йдеться у статті американської газети National Catholic Review. передають Патріоти України.
Патріархи розділилися, але експерти не вірять, що наростання конфліктів призведе до серйозного розколу. Журналіст посилається на Іліаса Коускоувеліса, професора міжнародних відносин, який пояснює: традиційні союзники Москви виступили проти рішення Варфоломія. Сербська, Болгарська та Антіохійська церкви не підтримали томос для України через вплив і зв’язки з Росією. «Ті [церкви], які ще не висловилися – як-от Грецька церква – підтримують екуменічного патріарха», – додав він.
Деякі священнослужителі розкритикували раптовість рішення Варфоломія, який довгий час ігнорував українське питання та нібито заперечував можливу автокефалію, а потім вирішив надати Києву томос. За словами журналіста, погіршення стосунків між Варфоломієм та патріархом Кирилом триває вже давно, а особливо загострилося після анексії Криму. Втрата контролю над українськими православними позбавить Росію близько 30 мільйонів вірян. Наразі РПЦ – найбільша православна церква.
«Незалежна українська церква підсікає плани російського президента Володимира Путіна збільшити вплив його країни, зокрема, представивши Москву як так-званий Третій Рим, який би став центром православної віри», – пояснює журналіст. Він зазначає, що коли Варфоломій закликав українські церкви об’єднатися та вирішив надати томос, то Москва перестала із ним спілкуватися, а також заборонила росіянам відвідувати гору Афон, одну з найбільших православних святинь.
За словами оглядача, це не перший конфлікт між Константинополем та Москвою. У 1996 році, коли Константинопольський патріарх відновив Естонську православну церкву, російська сторона припинила з ним спілкування на три місяці. Журналіст додає,що конфлікт через надання томосу Києву буде значно довшим.
За словами Коускоувеліса, зараз – лише початок конфлікту. «Утім, я не вірю, що [конфлікт] уже настільки серйозний, аби його вважали розколом у православному світі», – підсумував він.
Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...
Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...