Серед усіх кандидатів на пост президента Сполучених Штатів ніхто, крім Дональда Трампа, не викликає побоювань щодо їх можливої позиції щодо України. Таку думку в коментарі Обозревателю висловив дипломат, голова правління "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко, інформують Патріоти України.
Відповідаючи на питання, хто з представлених кандидатів був би найбільш прийнятною фігурою з точки зору інтересів України, Яременко заявив: результати виборів в США неможливо передбачити.
"США - одна з найбільш розвинених демократій, де важко прогнозувати результати виборів. Громадська думка і питання моралі мають на них величезне значення. В кожну хвилину може статися щось, що змінить передвиборний розклад", - сказав він.
У той же час дипломат наголосив: "Для України важливо, щоб вибори в США залишалися вільними і демократичними. Мені здається, будь-який з кандидатів, який ймовірно міг би обійняти пост президента США, продовжить політику США на підтримку України. Можливо, навіть більш активно, ніж це відбувається сьогодні. Серед можливих претендентів, може бути, за винятком Дональда Трампа, немає таких людей, які б викликали у мене як експерта побоювання в плані їх можливої поведінки щодо України".
Дипломат пояснив, що не робить різниці між тим, хто більше прийнятний для України - республіканець чи демократ.
"Я думаю, це не має ніякого значення. Це велике перебільшення - вважати, що республіканці більш проукраїнські або більше антиросійські. У США значення мають внутрішньоамериканські проблеми. Зовнішня політика для громадян знаходиться на другому місці.
Деякі кандидати в президенти досвідчені в плані зовнішньої політики, деякі взагалі не мають цього досвіду і будуть керуватися тим, що їм будуть пропонувати державні службовці. Але в США діє проста і зрозуміла політика - Росія є загрозою, Росія є єдиною державою на планеті, яка може знищити США, з огляду на ядерну зброю. Тому більшою чи меншою мірою ми можемо розраховувати на те, що політика США на підтримку України збережеться", - відповів Яременко.
Видання також цікавилося, чи можна очікувати радикальних кроків від Барака Обами в останні місяці його перебування при владі.
"Історично в США це фактично відбувається без будь-яких винятків: у останні місяці перебування на посаді президента не роблять ніяких рішучих кроків, уникають ухвалення будь-яких рішень, надаючи таку можливість наступному президентові", - пояснив дипломат.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...