Пояснити свої дії та задовольнити законні вимоги журналістів правоохоронці під будівлею суду відмовилися, повідомляють Патріоти України з посиланням на ТСН. У Києві під апеляційним судом у Солом'янському районі сталося кілька сутичок. Там наразі розглядають справу Вікторії Завірухи, Андрія Романюка та Євгена Кошелюка, в яких сплив термін тримання під вартою і котрі мали б у суботу вийти на волю.
Натомість усіх їх зранку забрали до суду, причому дівчину – з лікарняного ліжка, попри скарги на погане самопочуття. Будівлю суду оточили дві сотні правоохоронців, які не впускали всередину нікого – ні активістів, ні журналістів, ні навіть адвокатів затриманих. Пройти вдалося лише нардепові Ігорю Луценку, який за посередництвом інтернету повідомляв із зали суду, що трійку підозрюваних затримали на 72 години за новим обвинуваченням – цього разу в хуліганстві. Яке начебто сталося на одному з засідань півтора місяці тому.
Адвокати кажуть, що ухвали про закрите проведення засідання немає, тому перешкоджання входу до суду є незаконним. На вимоги журналістів пропустити їх поліцейські відповідали: "Суд не працює зараз". На зауваження, що це брехня, а брехати правоохоронцям неможна, ті погоджувалися: "Неможна". Але все одно не пропускали.
Керівник патрульної поліції Києва запевнив, що будівлю охороняють не його підлеглі, та порадив викликати патруль і фіксувати правопорушення. Журналісти змогли додзвонитися лише з дев'ятої спроби, а патруль приїхав через дві години. Однак замість реагувати на незаконні дії колег у формі – почав штрафувати курців під судом. На запитання журналістів патрульні перепитували, на підставі чого мають затримувати колег і радили звертатися за телефонним номером 102. Якщо ж там відмовляються приїздити, то на це, мовляв, є причини.
ТСН направила офіційні листи до міністра Арсена Авакова, глави Нацполіції Хатії Деканоідзе з проханням пояснити дії своїх підлеглих. Поки що в усному коментарі в прес-службі Нацполіції пообіцяли взяти матеріали до уваги і провести службове розслідування.
Від себе Патріоти України мають зазначити, що презумпція правоти правоохоронців існує в країнах сталої демократії, де суспільство довіряє своїм силовикам, а ті, в свою чергу міцно тримаються за букву та дуз закону. Існує таке і в тоталітарних режимах, навіть в дуже сусідніх з нами державах. То яку Україну має на меті розбудовувати не дуже стриманий та законослухняний пан Аваков?
Протокол безпеки в Україні не змінився і, якщо немає повітряної тривоги, усі мають працювати. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні 22 листопада, яке опублікували у Facebook, передають Патріоти України. За його слов...
Запроваджені США санкції проти «Газпромбанку» ставлять під загрозу енергетичну безпеку деяких країн Центральної Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють Патріоти України з посиланням на Bloomberg. За словами ...