​Ще й презумпцію правоти поліцейського вимагаєте: ЗМІ направили запит Авакову та Деканоідзе про брутальну поведінку правоохоронців під київським судом

Завдання поставлене дуже високим начальством силовики виконали. Стримали протестувальників. А от чи втримались вони у рамках закону, виникають великі питання. І до пана міністра Авакова, котрий вимагає додаткових повноважень, особливо.

Пояснити свої дії та задовольнити законні вимоги журналістів правоохоронці під будівлею суду відмовилися, повідомляють Патріоти України з посиланням на ТСН. У Києві під апеляційним судом у Солом'янському районі сталося кілька сутичок. Там наразі розглядають справу Вікторії Завірухи, Андрія Романюка та Євгена Кошелюка, в яких сплив термін тримання під вартою і котрі мали б у суботу вийти на волю.

Натомість усіх їх зранку забрали до суду, причому дівчину – з лікарняного ліжка, попри скарги на погане самопочуття. Будівлю суду оточили дві сотні правоохоронців, які не впускали всередину нікого – ні активістів, ні журналістів, ні навіть адвокатів затриманих. Пройти вдалося лише нардепові Ігорю Луценку, який за посередництвом інтернету повідомляв із зали суду, що трійку підозрюваних затримали на 72 години за новим обвинуваченням – цього разу в хуліганстві. Яке начебто сталося на одному з засідань півтора місяці тому.

Адвокати кажуть, що ухвали про закрите проведення засідання немає, тому перешкоджання входу до суду є незаконним. На вимоги журналістів пропустити їх поліцейські відповідали: "Суд не працює зараз". На зауваження, що це брехня, а брехати правоохоронцям неможна, ті погоджувалися: "Неможна". Але все одно не пропускали.

Керівник патрульної поліції Києва запевнив, що будівлю охороняють не його підлеглі, та порадив викликати патруль і фіксувати правопорушення. Журналісти змогли додзвонитися лише з дев'ятої спроби, а патруль приїхав через дві години. Однак замість реагувати на незаконні дії колег у формі – почав штрафувати курців під судом. На запитання журналістів патрульні перепитували, на підставі чого мають затримувати колег і радили звертатися за телефонним номером 102. Якщо ж там відмовляються приїздити, то на це, мовляв, є причини.

ТСН направила офіційні листи до міністра Арсена Авакова, глави Нацполіції Хатії Деканоідзе з проханням пояснити дії своїх підлеглих. Поки що в усному коментарі в прес-службі Нацполіції пообіцяли взяти матеріали до уваги і провести службове розслідування.

Від себе Патріоти України мають зазначити, що презумпція правоти правоохоронців існує в країнах сталої демократії, де суспільство довіряє своїм силовикам, а ті, в свою чергу міцно тримаються за букву та дуз закону. Існує таке і в тоталітарних режимах, навіть в дуже сусідніх з нами державах. То яку Україну має на меті розбудовувати не дуже стриманий та законослухняний пан Аваков?

Президент Казахстану втер носа Путіну в ситуації з рекордним паводком

вівторок, 16 квітень 2024, 23:28

Глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв прибув з робочою поїздкою у Північно-Казахстанську область. Він здійснив обліт Кизилжарського району, околиць Петропавловська та Сергіївського водохранилища – територій, які потерпають від весняної повені. Натомість...

Генштаб закликав не втягувати ЗСУ в політичну боротьбу, Ганна Маляр різко відреагувала

вівторок, 16 квітень 2024, 22:42

16 квітня Генеральний штаб Збройних сил України заявив у Facebook про появу спекуляцій щодо системи комунікацій Генштабу, передають Патріоти України. "Останнім часом з'являється чимало спекуляцій щодо системи комунікацій Генерального штабу Збройних сил...