Тільки єдина помісна православна церква завершить легітимізацію посад важкодоговірних князів української церкви.

Вселенський патріархат, скасувавши анафему предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ Філарета і Макарія, не визнавав канонічними церкви, які вони очолювали. Про це в інтерв'ю заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов, передають Патріоти України.
За його словами, щоб Макарій і Філарет могли увійти в нову автокефальну церкву, їм необхідно було "дати канонічний статус". У той же час архієпископ підкреслює, що це не означає легітимізацію розколу або визнання невизнаних церков.
"Це не означає, що їх визнали як предстоятелів їх церков, тому що це було б дуже нелогічно, це б означало, що ми визнали дві паралельні церковні структури паралельно ще з третьою канонічною структурою, якою був би Московський патріархат... Ці єпископи відновлені як архієреї в лоні Вселенської церкви і тепер ми чекаємо наступний крок, коли всі ці архієреї об'єднаються в нову структуру, Православної церкви в Україні, якій буде дано томос про автокефалію", - пояснив Іов.
За словами представника Константинополя, архієреями Вселенської церкви з 11 жовтня вважаються всі єпископи, які до сих пір належали до невизнаних церков. Однак ніякі нові висвячення або перехрещення не потрібні, зазначає Іов. "Згідно з канонами Вселенських соборів, якщо людина була хрещена в ім'я Отця, Сина і Святого Духа в схизмі або в єресі, її хрещення визнається, коли ця людина повертається в лоно церкви", - сказав він.
Іов також заявив, що з канонічної точки зору в Україні більше не існує Української православної церкви Московського патріархату. За його словами, в той момент, коли був скасований акт 1686 року про передачу Київської митрополії під адміністрацію Російської церкви, фактично всі єпископи, в тому числі і Московського патріархату, стали архієреями Вселенської церкви.
Російська розвідка отримала доступ до камер відеоспостереження біля пунктів перетину кордону, військових об’єктів і залізничних станцій у ключових точках Європи. Про це у середу, 21 травня, повідомила The Guardian із посиланням на британську та європе...
Останнє опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки показало, що ставлення росіян до України стало менш ворожим. Частка росіян, які вважають Україну ворогом, впала до мінімуму з 2014 року, передають Патріоти України. За результатами опи...