США планують посилювати санкції стосовно Росії, пов'язані з конфліктом на Донбасі, кожні кілька місяців. Про це в четвер, 18 жовтня, заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер, передають Патріоти України.
"Друга річ, яку ми зробили, полягає в тому, що ми намагаємося збільшити тиск, який ми здійснюємо на Росію, щоб змусити її вести переговори про врегулювання (на Донбасі - ред.). Це включає збереження санкцій в США, а також періодичне посилення цих санкцій з плином часу. Ви побачите вступ в силу додаткових санкцій щомісяця або два або близько того, як ми вже бачили", - заявив дипломат, виступаючи на семінарі в Атлантичній раді у Вашингтоні.
Він зазначив, що європейці теж зберігають санкції в силі. Крім цього, він стверджує, що шанси на врегулювання конфлікту на Донбасі за останній час тільки зменшилися.
"За моєю оцінкою, шанси на зміну ними (владою Росії) своєї позиції в даний час нижчі, ніж навіть рік тому. Мені здається, Росія по суті прийняла рішення перечекати українські вибори, подивитися, що станеться, можливо, з'являться нові сприятливі можливості, щоб домогтися більш сприятливої для Росії позиції", - заявив дипломат.
За його твердженням, в українців немає ніяких ілюзій з приводу відновлення силою контролю над територією, яку вони втратили. "Така спроба стала б для України катастрофою", - додав Волкер.
"Перші двоє (італійський диктатор Муссоліні та російська імператриця Катерина ІІ) вже давно померли, а Польща не відкликає орден посмертно. А колишній канцлер Німеччини ніколи настільки відкрито не ображав польську націю, як це зробив президент України...
Іран заявив про досягнення домовленостей зі США під час першого раунду переговорів у Швейцарії. За словами речника Міністерства закордонних справ Ірану Есмаїла Багаї, сторони обговорили створення спеціального механізму для безпечного проходу суден чере...