
Росія продовжує накопичувати військову техніку біля кордонів з Україною. На базі, яка розташована в 18 км від України, Росія розмістила близько 300 танків Е-62М, розповів в ефірі Свободи слова на ICTV глава Генштабу Віктор Муженко, повідомляють Патріоти України.
"Характер дислокації (угруповань і техніки збройних сил РФ) показує, що в найкоротший термін можуть бути сформовані відповідні наступальні угруповання і спрямування їх дій - Україна. Тому ми розглядаємо не один напрямок - Луганська і Донецька області, а мова йде про північно-східні, східні, південні кордони України", - розповів Муженко.
Техніка була перекинута сюди під час навчань Схід-2018. Він також розповів про формування РФ дивізії у складі двох танкових і двох мотострілецьких полків.
Такі дивізії називають дивізією "Прорив". Явно, що дивізія створюється не для ведення оборонних дій, а тільки для наступальних дій", - зазначив Муженко.
За його словами, ця дивізія входить до складу 8-ї загальновійськової армії, що дислокується в Новочеркаську. "І найцікавіше те, що два армійські корпуси, які знаходяться на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областях, управляються зі штабу цієї 8-ї загальновійськової армії. Ми бачимо системне формування", - підкреслив Муженко.
Він також повідомив, що РФ збільшила кількість своїх кораблів в акваторії Азовського моря "практично вдвічі".
"Росія демонструє свою готовність нарощувати це угруповання в максимально короткі терміни. Йдеться про можливе перекидання корабельного складу з акваторії Азовського моря, використовуючи Волго-Донський канал в Азовське море і надалі в Чорне море. Це теж серйозна ситуація, на яку нам теж необхідно реагувати", - сказав Муженко.
Пославшись на дані розвідки, він зазначив, що останнім часом заходи і бойова оперативність у військових частинах РФ поблизу українського кордону також активізувалися.
Третій Президент України Віктор Ющенко вирішив повернути Орден Білого Орла на знак незгоди з рішенням Кароля Навроцького. Про це повідомила журналістка Ірина Ванникова, прессекретарка Ющенка за часів його президентської каденції, передають Патріоти Укр...
Через рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського польського ордена "Білого Орла" президент України 1994-2005 років Леонід Кучма вирішив відмовитися від цього ордена, яким був нагороджений ще 1997 року