Шлях в Гаагу: Україна направила до Міжнародного кримінального суду докази злочинів РФ в Криму

Кримінальне провадження прокуратури АРК охоплює розслідування фактів порушень прав і свобод людини, незаконної «націоналізації» і розкрадання майна, примусового призову до військових формувань країни-окупанта, зміни громадянства і ряду інших злочинів.

Анексія Криму. Фото: www.dialog.ua.Прокуратура АР Крим направила до Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази злочинів Росії на півострові. Про це повідомляє прес-служба відомства, передають Патріоти України.

- Статус окупованої території передбачає, що все, що там відбувається, має регулюватися певними міжнародно-правовими актами. І порушення цих актів, а саме Женевської конвенції 1949 року і Гаазького положення 1-907 підпадають під кваліфікацію статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни), в зв'язку з чим нами за заявою народного депутата України Мустафи Джемілєва було зареєстровано відповідне кримінальне провадження, - заявив глава прокуратури АР Крим Гюндуз Мамедов.

Він додав, що це провадження охоплює розслідування фактів порушень прав і свобод людини, незаконної «націоналізації» і розкрадання майна, примусового призову до військових формувань країни-окупанта, зміни громадянства і ряду інших злочинів.

- Ці злочини є військовими злочинами, тобто такими, які розглядає Міжнародний кримінальний суд. У тих випадках, коли наші національні механізми не дають можливості притягнути винних до відповідальності, ми направляємо зібрані докази в Міжнародний кримінальний суд, - сказав прокурор Криму.

Перші такі кейси в Міжнародний кримінальний суд вже направили деякі громадські організації.

-Для того, щоб не дублювати роботу, нещодавно ми підписали Меморандум про співпрацю між прокуратурою Автономної Республіки Крим та центру «Українська Гельсінська спілка з прав людини», в тому числі, про спільне формування доказової бази для Міжнародного кримінального суду, - зазначив Гюндуз Мамедов.

"Це непросте рішення, але...": Ісландія припиняє роботу свого посольства в Москві

п’ятниця, 9 червень 2023, 19:52

МЗС Ісландії ухвалило рішення про призупинення роботи свого посольства в Росії, починаючи від 1 серпня. Також Рейкʼявік вимагає від Москви аналогічного кроку. Про це інформує пресслужба МЗС Ісландії, передають Патріоти України. Повідомляється, що росій...

Окупанти втратили понад чотири роти своїх солдатів і купу техніки - генерал Тарнавський

п’ятниця, 9 червень 2023, 19:41

На Таврійському напрямку українські військові ліквідували понад чотири роти росіян та пошкодили 61 одиницю військової техніки ворога, інформують Патріоти України. Як повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний г...