Шокуюча правда: Бойовики "ЛНР" збиралися стратити Савченко - Рубан

Весь склад так званої "Ради республіки" проголосував за розстріл української льотчиці, поки вона перебувала у них в полоні.

Володимир Рубан. Фото:www.pravda.com.ua

Перший свідок захисту у справі Надії Савченко - керівник громадської української організації "Центр обміну полонених" Володимир Рубан - під час процесу в Донецькому міському суді (РФ) у понеділок повідомив, що влада самопроголошеної "Луганської народної республіки" не хотіла відпускати українську льотчицю з полону. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Українську правду.

"В Україні мене попросили про те, щоб Савченко було звільнено в першу чергу, як офіцера-жінку, як льотчицю - вона проходила у нас як льотчиця. Прибувши до "ЛНР", я попросив її відпустити, але мені відповіли: "А ось тут заковика!".

Потім я дізнався про те, що Савченко вважається військовополоненою і рішення про те, відпускати її чи ні має ухвалювати Рада республіки", - заявив Рубан.

Він зазначив, що, за наданими йому даними, до Ради республіки входили близько 15 офіцерів і кілька цивільних осіб, які проголосували за те, щоб не відпускати Надію Савченко, а розстріляти її.

Також.Рубан пояснив, що інформацію про полонення Савченко він отримав 20 червня 2014 року від заступника голови служби безпеки України. Згодом він отримав підтвердження про це від луганської сторони. У списку з 11 військовополонених, які були зараховані до батальйону "Айдар", під номером "5" проходила Наідя Савченко.

За словами свідка, список військовополонених йому дали в адміністрації самопроголошеної "Луганської народної республіки", куди він прибув для переговорів щодо передачі полонених.

За версією так званого російського слідства, офіцер Збройних сил України Надія Савченко 17 червня 2014 року перебувала в розташуванні батальйону "Айдар" у районі селища Металіст Слов'яносербського району Луганської області, де здійснювала спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста "ЛНР" із мирними громадянами, що перебували на ньому, зокрема трьома росіянами - кореспондентами ВДТРК.

Унаслідок обстрілу двоє з них - Ігор Корнелюк та Антон Волошин - загинули. Надія Савченко всі звинувачення відкидає.

Українська льотчиця з липня 2014 року перебуває в Росії під вартою за обвинуваченням у пособництві вбивству І.Корнелюка та А.Волошина на південному сході України. Термін її арешту продовжено до 16 січня 2016 року.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: