Під час панельної дискусії Московського економічного форуму (СЕФ) під назвою "Економіка Росії: позитивний сценарій" голова Чкаловського сільського поселення Приморського краю Всеволод Ію розповів про важкий стан далекосхідних підприємців і громадян Приморського краю і зізнався, що ніякого "позитивного сценарію" він не бачить. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Газета.ru.
"У моєму розумінні їх (позитивних сценаріїв) немає. Якщо говорити про Приморський край. У нас відбувається цікава картина ..." - почав свій виступ голова Чкаловського сільського поселення.
Ію поскаржився на зростання податку на нерухомість, викликане підвищенням кадастрової оцінки губернатором краю, на зростання тарифів на електроенергію, розмір яких перевищив експортні ціни в Китай в кілька разів. Ію провів паралелі з сусідом Росії - Китаєм, який за 20 років перетворив сусіднє село до невеличкого міста. Він зазначив, що китайська влада охоче кредитує місцевих бізнесменів під 1-2% річних, після чого вони відправляються працювати в Росію.
"Як можна конкурувати нам з ними, якщо рідна держава дає кредити нам під 100% застави, а відсотки доходять (по кредиту) до 50%. Тому, коли ми виставляємо на прилавок нашу продукцію, а поруч є товар, вироблений закордонним виробником, природно покупець крутить біля скроні і йде купувати їхню продукцію", - заявив Ію.
У наявності проблема корупції, за словами Ію, для підвищення енергетичних потужностей необхідно пройти величезну кількість кабінетів і "стільки залишити в них грошей на хабарів для узгодження, що говорити нема про що". Ію розповів про проблеми з енергопостачанням поселення, влада обіцяла провести газ в будинку до кінця 2015 року, проте це не зроблено досі, більш того, місцеві жителі не можуть вийти і запастися дровами, бо регіональна влада роздала весь ліс в оренду великим компаніям .
"У мене складається відчуття, що чиновник ненавидить простого жителя, хоча сам з таких. Що придумали наші чиновники? Ліс потрібно виділяти через оголошення на місцевих сайтах і газетах. Так вони, щоб місцеві не дізналися про дані "священнодійства", проводять торги на московських сайтах та газетах. Ось і виходить: газ проходить по нашій території - у нас його немає, ліс є - неможливо взяти, а землі продані великим покупцям", - розповів Ію.
Голова сільського поселення навів у приклад абсурдний випадок, коли сільське поселення виявилося затиснуте між приватними і орендованими ділянками.
"Їм кажуть: за село не виходьте - земля у власності, ліс в оренді. Корів ніде пасти, вони змушені пасти корів ночами", - змалював ситуацію Ію і додав, що місцеві банки роздали кредити населенню незалежно від його платоспроможності, а це призвело до боргової кабали місцевих жителів. Глава Чкаловського поселення вважає, що їх можуть позбавити виборчих прав, а опісля - і зовсім свободи.
"Наші доблесні депутати стали обмежувати боржників в правах на виїзд за кордон, позбавляють водійського посвідчення. На мою думку, наступним кроком стануть виборчі права. Винен банку або ще комусь - не маєш права голосувати, ну а там недалеко, придумають обгрунтування, що боржників можна вже і продавати, тобто завтра у нас може почати процвітати рабство, моя така думка. До цього все йде", - заявив Ію.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...