Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що рішення Стокгольмського арбітражу у позові монополіста з НАК "Нафтогаз України" було імовірніше позитивним для російської сторони. Про це він розповів журналістам, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Интерфакс".
Медведєв спростовує інформацію, що суд скасував принцип "бери або плати", на якому здебільшого і ґрунтуються позовні претензії "Газпрому".
Він заявив, що не стане розкривати подробиць арбітражного рішення, звинувативши українську сторону в "публічній маніпуляції".
31 травня стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив головні вимоги компанії у спорі з "Газпромом": умову "бери або плати" скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто з 2014 року.
Принцип "бери або плати" діяв із 2009 року. Він передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. "Нафтогаз України" вважав положення "бери або плати" у вигляді, зафіксованому в контракті з "Газпромом", неринковим, неправомірним та недійсним.
До Верховної Ради надійшов законопроєкт від президента Володимира Зеленського Про внесення зміни до статті 7 закону Про державні нагороди України. Про це повідомив спікер Руслан Стефанчук у Фейсбук у неділю, 28 червня, передають Патріоти України. Докум...
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що питання застосування Росією ядерної зброї може постати лише у разі колапсу російського фронту в Україні та появи у Володимира Путіна переконання, що його режим опинився під реальною за...