Слабке місце Кремля: Де Україна може добряче притиснути Росію, - дипломат

Якщо вчасно взятися, то можна завдати серйозного удару Росії. Дпломат вважає, що саме час для української влади "хайпанути" на темі Венесуели.

- Літак, який росіяни спорядили до Венесуели для допомоги Мадуро (може золото вивезти, може спецназ перекинути), ми добре знаємо, пише у своєму блозі на Facebook дипломат, громадський діяч Бодан Яременко, передають Патріоти України.

Цей борт давно занесено до "чорного списку" Майдану закордонних справ - літаків, які в порушення міжнародних заборон здійснюють польоти в Крим.

Велику базу даних російських літаків-порушників з нашими коментарями, де і коли ці борти впродовж 5 років побували за кордоном Росії, ми кілька разів надсилали в Єврокомісію Могеріні і в Мінфін США (відділ санкцій). Відповіді отримували хіба у вигляді бюрократичних відписок. Ну, а спроби обговорювати це в Києві з іноземними дипломатами викликають лише довгий вологий погляд і запитання: а чому ваш уряд не говорить з нами про це?

Чому зараз важливо повернутися до питання знову?

Поява літака, який використовується росіянами для незаконних операцій (польоти в Крим, здійснення і підтримка окупації) в одній частині світу, в іншій частині планети свідчить, що війна Росії - тотальна. Усі складові взаємопов'язані.

Цей невеликий факт є, тим не менше, красномовною ілюстрацією того, що ігнорування агресії чи війни в одному місці, нездатність зупинити її, ефективно стримувати і реагувати викликатиме агресію і складнощі в іншому місці.

Росія величезна за розміром країна, яка не має власної цивільної авіації чи авіабудування. Фактично усі імпортні борти (ейрбаси, боїнги, ембраери і т.д.) Росія навіть не купує, а бере в лізинг у західних компаній. Позбавити Росію цих бортів, відмовивши у лізингу, обслуговуванні, сертифікації, відмовою приймати за межами Росії - завдати серйозного удару по цій сфері.

Треба не сором'язливо солідаризуватися з парламентом Венесуели, а визнати президента Хуана Гуайдо легітимним лідером. Звернутися із запитом про затримання та арешт борта-порушника (зрештою новій владі Венесуели теж літаки будуть потрібні).

Україна має скористатися цією нагодою, щоб максимально поширити інформацію про зв'язок між окупацією Криму і підривними антидемократичними спецопераціями Росії в Венесуелі. Це тема для консультацій і з американцями, і з європейцями, які затято ігнорують тему розширення санкцій проти РФ.

Це не буде швидко, легко і автоматично. Але цього не станеться взагалі, якщо ігнорувати подібні інформаційні приводи. Бо вода камінь точить.

Доводиться про це писати і говорити розуміючи, що українська влада не має ні бази даних, ні "чорного списку", ні розуміння, як така інформація твориться і як такою інформацією користуватися. А ще для того, щоб дати зрозуміти - як багато корисного і потрібного можна робити без особливих зусиль. Варто лише змінити верховного головнокомандувача і дипломата на того, хто готовий вести країну у війні.

Ми маємо завдати удари в слабих місцях.

Здатність Росії діяти оперативно, перекидаючи обладнання, техніку чи пасажирів глобально або навіть в межах своєї території може бути підірвана і скорочена радикально.

І зараз саме час для української влади "хайпанути" на темі Венесуели. Це прекрасна нагода актуалізувати тему війни Росії проти України не лише в країнах Південної Америки, які не визнають Мадуро, але і в США, де увага до південного флангу традиційно непорівняно вища за ту, яку приділяють Центральній і Східній Європі.

У Росії повістки приносять посеред ночі з умовою з'явитися у військкомат протягом 2 годин (відео)

понеділок, 26 вересень 2022, 11:56

У Росії рішення кремлівського диктатора Володимира Путіна про "часткову мобілізацію" виконується ударними темпами. Повістки розносять вночі із умовою з'явитися до військкоммату протягом двох годин, передають Патріоти України. Відповідне відео опублікув...

За Фрейдом? Лавров назвал "ЛНР" Лаосом (відео)

понеділок, 26 вересень 2022, 11:54

Міністр закордонних справ країни-агресора РФ Сергій Лавров осоромився, виступаючи на Генасамблеї ООН. Обмовившись, він назвав терористичну псевдореспубліку "ЛНР" Лаосом, передають Патріоти України. У цей момент політик розповідав про фейкові референдум...