День Гідності та Свободи сьогодні відзначають в Україні. Саме з нього почалася Революція Гідності. 21 листопада 2013 року тодішінй уряд Азарова відмовився від угоди про асоціацією із Євросоюзом і незгодні з цим українці вирішили вийти на вулиці, пишуть Патріоти України з посиланням на UAINFO.
Заклик до мирної акції протесту швидко поширився соцмережами. Увечері на столичний Майдан Незалежності почали сходитися перші мітингувальники - здебільшого працівники ЗМІ, а згодом підтягнулися й інші містяни. До ночі у центрі Києва було вже кількасот незгодних. За кілька днів акція протесту зібрала вже тисячі людей.
Після того, як в ніч проти 30 листопада "Беркут" жорстоко розігнав мирних студентів, Євромайдан перетворився на всеукраїнську акцію непокори. А компактний осередок під Монументом Незалежності - на справжнє наметове місто.
З нагоди Дня гідності сьогодні по всій Україні відбудуться 380 акцій, наймаштабніші - у Києві. Порядок у середмісті пильнуватимуть 6 тис. силовиків. Наступні 2 дні діятиме підвищений рівень терористичної загрози. Посилять заходи безпеки і в решті регіонів.
Загалом до патрулювання залучили 15 тис. поліцейських і 3 тис. нацгвардійців. У посиленому режимі правоохоронці працюватимуть до кінця тижня, повідомляє прес-служба Нацполіції України.
В місцях проведення масових акцій будуть встановлені рамки металошукачів.
Середмістя Києва частково перекрили для автівок. Деякий час буде закритим вхід та вихід зі станції метро "Хрещатик" до вулиці Інститутської. Змінить роботу й наземний транспорт.
Від 6-ї ранку і до закінчення заходів перекритим буде рух транспорту на вулицях Хрещатик, Михайлівській, Городецького, Ольгинській та Інститутській. Також обмежать рух автотранспорту на вулиці Лаврській, Цитадельній, Банковій, Круглоуніверситетській, Лютеранській, Заньковецької та Грушевського.
В Київській міській держадміністрацїі зазначили, маршрути громадського транспорту на цих вулицях теж змінять.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...