26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС, що розташована в місті Прип'ять Київської області, сталася трагедія, яка забрала життя багатьох мільйонів людей в Україні і за її межами. Згідно з документальними даними, сам вибух стався о 01:23 за київським часом на 4-му енергоблоці станції. Достеменно відомо, що один співробітник АЕС помер від отриманого опромінення практично моментально, оскільки знаходився в епіцентрі подій. Про це пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Більшість ліквідаторів аварії загинули в результаті гострої променевої хвороби протягом двох наступних тижнів, а евакуація з постраждалого регіону (міста Чорнобиль та Прип'ять, а також прилеглі села) почалася через 2-3 дня після аварії, а село Копачі, що знаходилося в 1 км від міста Прип'ять і зовсім було поховано.
Що стосується екологічної ситуації, то хмара радіоактивного пилу накрила велику частину території України (Київська, Житомирська, Чернігівська, Черкаська області), Білорусі (прикордонні райони Гомельської області) і Росії (територія Брянської області).
Загальна кількість постраждалих від аварії досі не з'ясовано, однак статус ліквідатора наслідків трагедії мають близько 2 млн чоловік.
У листопаді 1986 року над зруйнованим енергоблоком почалося будівництво саркофагу "Укриття", завершене в 1990 році. Сама АЕС була виведена з експлуатації лише в середині грудня 2000 року.
У 2004 році був розроблений проект будівництва нового саркофага "Укриття-2", роботи зі зведення якого тривають і по сьогоднішній момент.
Також в середині 1990-х в 30-кілометрову зону відчуження почали повертатися колишні жителі постраждалих населених пунктів. Населення зони відчуження за різними даними налічує 250 - 300 осіб, в кожному селі і прилеглому до станції місті проживає по 1 - 3 людини.
Російські війська намагаються блокувати селище Велика Новосілка Донецької області. Наступаючи, окупанти використовують бронетехніку. Поо це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ОСУВ "Хортиця", Deep State. "На Новопавлівському напрямку противник, кори...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...