Справжній яструб: "З Росією треба поводитися жорстко" - представник США по Україні Курт Волкер

Погляди цього політика щодо російсько-української війни і його професійна біографія свідчать про наміри Вашингтона припинити породжену Мінськом невизначеність й піти шляхом силового сценарію звільнення окупованих територій Донбасу.

Курт Волкер. Фото:Радіо Свобода

Новий спеціальний представник США з питань України Курт Волкер займатиме жорстку позицію щодо Росії та вибору шляхів вирішення конфлікту на Донбасі. Про це йдеться на сайті Еспресо.TV, передають Патріоти України.

Як погляди цього політика з найважливіших питань, що стосуються російсько-української війни, так і його професійна біографія свідчать про наміри Вашингтона припинити породжену Мінськом невизначеність й піти шляхом силового сценарію звільнення окупованих районів Донецької і Луганської областей.

Це цілком відповідає політичному стилю Дональда Трампа та, окрім того, слугуватиме додатковою підставою заперечувати нібито російський бекграунд американського президента.

В чому переконаний

"Росії більше не можна спускати все з рук, з нею треба поводитися жорстко", - стверджував, зокрема, Волкер в інтерв'ю англомовній службі ВВС, на яке посилається швейцарська газета Tages-Anzeiger.

За його словами, в основі стосунків з Росією має лежати розуміння того, що "Росія злякається прямої конфронтації, оскільки вона знає, що не переживе її".

На зауваження про те, що в разі обміну ядерними ударами не виживе жодна зі сторін, Волкер відповів: "Ось тому до цього не дійде. А якщо не брати до уваги ядерну зброю, то Росія знаходиться в слабшій позиції, ніж ми".

Обираючи між всебічною підтримкою України (у т.ч. військовою) та обережним поводженням з Росією, США не слід зважати на ядерний арсенал Кремля, вважає Волкер.

"Всеосяжна підтримка (України - ред.) з боку США - це питання власної безпеки. Вона відповідає нашим національним інтересам", - запевняє політик.

Не приховує він і своєї підтримки військового способу вирішення російсько-українського конфлікту на Донбасі.

Європейська позиція, згідно з якою "в українського конфлікту не може бути військового вирішення і озброювати Україну не можна", для Волкера є неприйнятною.

"Це божевілля. Це військовий конфлікт. І там буде військове рішення. Питання полягає лише в тому, як воно виглядатиме", - заявив Волкер у Вашингтоні.

"Військова міць гранично важлива, і ми не повинні боятися займатися цим питанням, - продовжив спецпредставник. - Вашингтон має зробити ставку на стримування. Тільки якщо ми будемо непохитні, в тому числі в разі загострення ситуації, ми зможемо переконати Володимира Путіна в тому, що ціна для нього особисто і для Росії буде високою".

При цьому Волкер чудово розуміє, що на заваді військового вирішення стоять Мінські домовленості, але цілковито розраховувати на них не варто, стверджує політик, оскільки "вони є половинчатим заходом".

"Мінські угоди - це не той мирний договір, який може служити меті відновлення суверенітету України", - написав він нещодавно у статті "Давайте почнемо припинення вогню в Україні. Що це таке" для Foreign Policy.

Якщо Америка справді зацікавлена у припинення кровопролиття на Донбасі, озиратися на точку зору Ангели Меркель та інших європейських посередників не варто, вважає Волкер.

За його словами, якщо режим припинення вогню збережеться, у європейських лідерів з'явиться помилкове відчуття успіху і вони втратять інтерес до України.

Ще одна деталь: знакове інтерв'ю Волкера ВВС вийшло 2 лютого, стаття з роз'ясненнями - 18-го, тобто тоді, коли призначений 1 лютого державний секретар Рекс Тіллерсон активно формував свою команду. Вочевидь, тоді їхні погляди співпали, що відіграло не останню роль в отриманні Волкером своєї нової посади.

Принаймні призначення до України саме такого "яструба", новий держсекретар пояснює "відсутністю прогресу щодо Мінських угод".

Біографія Курта Волкера

У зовнішній політиці 52-річний Волкер - класичний республіканець. Із класичним для республіканця портфоліо:

- 1984 р. - закінчив Темпльський університет за спеціальністю "міжнародні відносини", також здобув ступінь магістра в Університеті Джорджа Вашингтона;

- 1986 - 1988 рр. - аналітик у ЦРУ;

- в закордонному підрозділі Держдепартаменту: працював у Лондоні та Брюселі, а також в американському посольстві у Будапешті, виконував функцію спеціального помічника представника США з врегулювання конфлікту у Боснії Річарда Голбрука;

- 1997 - 1998 рр.- помічник сенатора Джона Маккейна з міжнародних питань;

- 1998 р. - перший секретар місії США у НАТО;

- 1999 р. - заступник посла США в Альянсі;

- різні посади у Раді національної безпеки США: готував Празький (2002) та Стамбульський (2004) саміти НАТО;

саме на Стамбульському саміті до складу Альянсу було одночасно прийнято рекордну кількість країн й усі вони належали до колишнього соцтабору - Литву, Латвію, Естонію, Словаччину, Словенію, Болгарію і Румунію;

- 2008 - 2009 рр. - посол США у НАТО

- викладав у вишах, очолював недержавний науково-дослідницький Інститут Маккейна, працював у лобістській фірмі BGR Group.

Для України тут важливим є не лише безпосередня причетність Волкера до встановлення миру у Боснії, а і його великий досвід в підготовці та прийняття до НАТО нових членів. Особливо тих, які раніше мали статус радянських республік.

Хтось когось має за ідіота? Президент США назвав "велику поступку", на яку начебто готова піти Росія задля миру з Україною

четвер, 24 квітень 2025, 23:56

Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...

Європа мусить вкладатись в рази більше: Рубіо заявив, що НАТО не може бути "союзом США й купи молодших партнерів" і похвалив лише одну країну

четвер, 24 квітень 2025, 23:44

НАТО є гарною концепцією в інтересах США, але кожен партнер у цьому альянсі має нести "свою ношу". Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю The Free Press, опублікованому 23 квітня. За його словами, практично кожен американський през...