Стало відомо, чому ЄС відкрив проти Польщі санкційну процедуру

​Польський уряд має місяць на внесення змін до суперечливого закону про Верховний суд.

Ілюстрація:Дивись.ІнфоЄвропейський Союз відкрив санкційну процедуру проти Польщі у зв'язку із суперечливим законом про Верховний суд. Про це йдеться у заяві Європейської комісії, інформують Патріоти України.

"3 липня 27 з 72 суддів Верховного Суду ризикують вийти на пенсію. Новий польський закон "Про Верховний суд" знижує пенсійний вік суддів Верховного суду з 70 до 65 років. Ця міра також застосовується до голови Верховного Суду, чий шестирічний мандат буде достроково припинено. Згідно з законом, нинішнім суддям надається можливість заявити про своє прагнення, щоб їх мандат був продовжений президентом, який може бути наданий терміном на три роки і продовжений один раз. Для рішення президента не встановлені критерії, і немає можливості для судового перегляду цього рішення", - йдеться у заяві.

Таким чином нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", переконані у ЄК. Комісія наполягає на тому, що вона «готова продовжувати діалог з питань верховенства права», незважаючи на початок процедури.

Перший етап процедури закінчується позовом до Суду Європейського Союзу. Варшава має місяць на внесення змін.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше виключив можливість внесення змін до закону та подальшого коректування судової реформи. Європейський Союз раніше пригрозив позбавити Польщу права голосу в раді ЄС через судову реформу, але на захист Варшави стала союзна Угорщина.

Джерело: Главком

Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...