Європейський Союз відкрив санкційну процедуру проти Польщі у зв'язку із суперечливим законом про Верховний суд. Про це йдеться у заяві Європейської комісії, інформують Патріоти України.
"3 липня 27 з 72 суддів Верховного Суду ризикують вийти на пенсію. Новий польський закон "Про Верховний суд" знижує пенсійний вік суддів Верховного суду з 70 до 65 років. Ця міра також застосовується до голови Верховного Суду, чий шестирічний мандат буде достроково припинено. Згідно з законом, нинішнім суддям надається можливість заявити про своє прагнення, щоб їх мандат був продовжений президентом, який може бути наданий терміном на три роки і продовжений один раз. Для рішення президента не встановлені критерії, і немає можливості для судового перегляду цього рішення", - йдеться у заяві.
Таким чином нові закони Польщі "підривають принцип незалежності судової влади", переконані у ЄК. Комісія наполягає на тому, що вона «готова продовжувати діалог з питань верховенства права», незважаючи на початок процедури.
Перший етап процедури закінчується позовом до Суду Європейського Союзу. Варшава має місяць на внесення змін.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький раніше виключив можливість внесення змін до закону та подальшого коректування судової реформи. Європейський Союз раніше пригрозив позбавити Польщу права голосу в раді ЄС через судову реформу, але на захист Варшави стала союзна Угорщина.
Румунія не стане черговим сателітом Росії у складі ЄС, на додачу до Угорщини і Словаччини. Ультраправий лідер партії AUR Джордже Сіміон, якому Україна і Молдова заборонили в'їзд через загрозу нацбезпеці, не виправдав надій Москви, попри рясну допомогу
Напередодні президентських виборів у Польщі Росія активізувала чергову фазу інформаційної війни проти європейського суспільства. Про це повідомляє ГУР МО України, передають Патріоти України. . Головний інструмент Кремля, за даними розвідки, спецоперац...