"Статус-кво на Донбасі нікого не влаштовує зовсім. А значить, зараз неможливе замороження конфлікту", - військовий експерт

Миротворча місія може стабілізувати перемир'я, проте лише в тому випадку, якщо на нього згодні обидві сторони конфлікту.
Павло Фельгенгауер. Фото: Антикор.

Змусити президента Росії Володимира Путіна поступитися в питанні введення миротворців на Донбас навряд чи можливо, тому таким шляхом зупинити війну буде важко. Про це розповів російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер, передають Патріоти України.

За його словами, миротворча місія може стабілізувати перемир'я, проте лише в тому випадку, якщо на нього згодні обидві сторони конфлікту. "Наприклад, є миротворці на Кіпрі. Бойові дії там йшли давно [в 1974 році] - коли на острові висадилися турецькі війська. Є лінія розмежування між турецьким Північним Кіпром і грецьким (Турецька Республіка Північного Кіпру, на відміну від населеної переважно етнічними греками Республіки Кіпр, визнана лише Туреччиною, - ред.) з постами миротворців ООН. Бойових дій там немає, але не через присутність миротворців, а тому, що турки і греки, хоч і не дуже люблять один одного, зараз воювати на Кіпрі не збираються", - наводить приклад експерт.

Фельгенгауер вважає, що на даний момент на Донбасі немає бажання сторін припинити бойові дії. "Якщо обидві сторони хочуть перемир'я, миротворці можуть виконувати роль спостерігачів. Але якщо одна або обидві сторони вирішили знову воювати, то жодні миротворці ніде і ніколи в історії ще такі бойові дії не припиняли. Вони - просто спостерігачі, які стежать за тим, щоб сторони дотримувалися угоди.

На Донбасі немає бажання сторін дотримуватися угоди. Статус-кво нікого не влаштовує зовсім. А значить, зараз неможливе замороження конфлікту. Тому, за великим рахунком, ніякої додаткової користі від миротворців не буде. На Донбасі вже є представники ОБСЄ, які виконують функції спостереження. Це не призводить до припинення бойових дій", - говорить фахівець.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. Там "русскій мір": Як зараз виглядає зруйнована Росією Абхазія (фото)

субота, 20 жовтень 2018, 21:00

Після військових конфліктів у 1992-1993 і 2008 роках Абхазія є невизнаною державою і легально потрапити на її територію доволі важко.

Хіти тижня. "Ко-ко-ко-нченое, или Приключения "ваты" в Киеве", - Фашик Донецький

субота, 20 жовтень 2018, 20:30

"Эта история настолько эпична, что оснований верить в принадлежность "ваты" к людям, лично у меня, все меньше и меньше", - пише у своєму блозі Фашик Донецький, повідомляють Патріоти України, і продовжує:. "Лирическое отступление. В данном тексте не ст...