"Статус-кво на Донбасі нікого не влаштовує зовсім. А значить, зараз неможливе замороження конфлікту", - військовий експерт

Миротворча місія може стабілізувати перемир'я, проте лише в тому випадку, якщо на нього згодні обидві сторони конфлікту.
Павло Фельгенгауер. Фото: Антикор.

Змусити президента Росії Володимира Путіна поступитися в питанні введення миротворців на Донбас навряд чи можливо, тому таким шляхом зупинити війну буде важко. Про це розповів російський військовий оглядач Павло Фельгенгауер, передають Патріоти України.

За його словами, миротворча місія може стабілізувати перемир'я, проте лише в тому випадку, якщо на нього згодні обидві сторони конфлікту. "Наприклад, є миротворці на Кіпрі. Бойові дії там йшли давно [в 1974 році] - коли на острові висадилися турецькі війська. Є лінія розмежування між турецьким Північним Кіпром і грецьким (Турецька Республіка Північного Кіпру, на відміну від населеної переважно етнічними греками Республіки Кіпр, визнана лише Туреччиною, - ред.) з постами миротворців ООН. Бойових дій там немає, але не через присутність миротворців, а тому, що турки і греки, хоч і не дуже люблять один одного, зараз воювати на Кіпрі не збираються", - наводить приклад експерт.

Фельгенгауер вважає, що на даний момент на Донбасі немає бажання сторін припинити бойові дії. "Якщо обидві сторони хочуть перемир'я, миротворці можуть виконувати роль спостерігачів. Але якщо одна або обидві сторони вирішили знову воювати, то жодні миротворці ніде і ніколи в історії ще такі бойові дії не припиняли. Вони - просто спостерігачі, які стежать за тим, щоб сторони дотримувалися угоди.

На Донбасі немає бажання сторін дотримуватися угоди. Статус-кво нікого не влаштовує зовсім. А значить, зараз неможливе замороження конфлікту. Тому, за великим рахунком, ніякої додаткової користі від миротворців не буде. На Донбасі вже є представники ОБСЄ, які виконують функції спостереження. Це не призводить до припинення бойових дій", - говорить фахівець.

Джерело: Апостроф

Хіти тижня. "Вона балотується не на "шальную імператрицю" і не на "Путіна у спідниці", а на посаду президента України", - нардеп про свою тезку-кандидата в президенти (відео)

вівторок, 19 лютий 2019, 3:00

Вимога Юлії Тимошенко зняти з виборів її однофамільця Юрія Тимошенко є порушенням конституційного права. Про це в ефірі "Прямого" розповів народний депутат, кандидат у президенти України Юрій Тимошенко, передають Патріоти України. "Технічний кандидат -...

Хіти тижня. Бути готовими: Чому Україна постійно моніторить стан Керченського мосту (відео)

вівторок, 19 лютий 2019, 1:00

Падіння скандального мосту неминуче. Питання лише в тому коли і як це станеться. Україна має бути готовою до наслідків, в тому числі і до агресивної реакції Росії. Всі з напругою очікують весняного льодоходу. Обвалення Кримського мосту викличе гуманіта...