"Свої люди" були усюди: Як ФСБ вдалося провезти через кордон отруйників Скрипалів

ФСБ як мінімум один раз намагалася влаштувати на роботу в британський візовий центр свою людину.
Чепіга і Мішкін отримали візи за допомогою ФСБ? Ілюстрація: соцмережі.

У 2016 році ФСБ змусила співпрацювати з собою працівника візового центру TLScontact, що допомагає росіянам при отриманні віз до Великої Британії і проникла у внутрішні системи центру. Про це повідомляють Bellingcat і The Insider в новій частині свого розслідування про співробітників ГРУ Анатолія Чепігу ( «Руслан Бошіров») і Олександра Мишкіна ( «Олександрі Петрові»), яких Великобританія звинувачує у замаху на сім'ю колишнього шпигуна Сергія Скрипаля, передають Патріоти України.

Росіяни не мали в Великобританії ніяких зв'язків, не вели там бізнес. Тому допомога їм була потрібна, і в цьому могла сприяти ФСБ, вважають розслідувачі. Повідомляється, що колишній працівник TLScontact, який вже отримав притулок в США, розповів, що в 2016 році співробітники ФСБ поділилися з ним планами про відправку до Великобританії «пари чоловіків», попросивши передати їх паспорта в британське консульство, не витрачаючи час на відвідування візового центру. Співробітник відповів, що для цього їм потрібна своя людина в консульстві.
Невідомо, чи йшла мова персонально про Чепігу та Мишкіна, але зазначені персонажі через кілька місяців опинилися на території Великобританії. У МВС Великобританії і її представництві в РФ цю інформацію заперечують, заявляючи, що виконують адміністративні функції і не вирішують, чи надавати візи.
Тим часом екс-працівник TLScontact вважає, що російська спецслужба за допомогою системи СОРМ-2 мала доступ до відеокамер, розташованих в приміщенні візового центру і до його внутрішньої комп'ютерної мережі. Більш того, ФСБ мінімум один раз намагалася влаштувати на роботу в центр свою людину, йдеться в розслідуванні. Не вийшло.
У матеріалі видання наводяться свідчення співробітника TLScontact при отриманні притулку в США, де він змушений був докладно розповідати, як його примушували працювати на ФСБ. Він розповів, що 2012 року, коли влаштувався на роботу в TLScontact, живучи в Пекіні, «мав доступ до систем безпеки численних консульств в різних країнах світу».
Потім, в кінці 2015 року, він приїхав в РФ з дружиною-іноземкою і дочкою, у них стали виникати в міграційній службі проблеми з оформленням документів. Причина, вважає співробітник, у перешкоджанні спецслужб, які стежили за ним ще в Пекіні.

Однак в березні 2016 року він зустрівся зі співробітником спецслужб, що загрожували йому проблемами з матір'ю і дружиною, той давав йому завдання, які він намагався «саботувати». Після кількох невдалих спроб йому вдалося з сім'єю залишити Росію, виїхавши в США.

"Думаю, тепер можна і в церковний хор": Митрополит РПЦ поширив у мережі відео зі знущаннями над українськими військовополоненими

неділя, 14 серпень 2022, 0:35

У першій же частині відео показані кадри того, як українські військові під час відпочинку виконують пісню "Ой у лузі червона калина". "Завжди казав, що добрий регент – на вагу золота. Думаю, тепер можна і в церковний хор. Дивитись до кінця", – знущальн...

Гіркін вже на Херсонщині: Арестович розповів деталі (фото, відео)

неділя, 14 серпень 2022, 0:28

Колишній так званий "глава міноборони" самопроголошеної "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков, "Стрєлок"), який працював у Федеральній службі безпеки Росії, нібито затриманий у захопленому РФ Криму при спробі потрапити на війну з Україною. "Рятівник РФ" рвався в...