Ситник розповів, що думає про призначення Жебрівського аудитором НАБУ

За словами директора НАБУ, жодного з трьох аудиторів він особисто не знає.
Артем Ситник. Фото: НВ.

Призначення колишнього голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) не зовсім правильне. Про це директор НАБУ Артем Ситник заявив в інтерв'ю, опублікованому 12 липня, передають Патріоти України.

"Мені здається, що це не зовсім правильно. По-перше, є сумнів у тому, що людина відповідає критеріям, які висуваються до аудитора. Насправді все це є не дуже доброю річчю, тому що будь-який висновок аудиту – як позитивний, так і негативний – буде ставитися під сумнів", – сказав він.

За словами директора НАБУ, жодного з трьох аудиторів він особисто не знає. На питання, чи не було у бюро справ, у яких фігурував Жебрівський до призначення на нову посаду, Ситник відповів: "Підозри, яка була б підписана, не було".

Глава бюро вважає, що немає підстав для визнання аудиторами роботи свого відомства "поганою". "Думаю, що варіанти можуть бути такі: або вони знаходять щось реальне, що дозволить написати негативний висновок, або аудит триватиме рік чи більше. Ніхто ж не обмежує аудит у часі", – зауважив Ситник.

19 червня президент України Петро Порошенко ввів Жебрівського до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ. У Центрі протидії корупції заявили, що Жебрівського призначили з порушенням закону. Згідно зі ст. 26 закону "Про Національне антикорупційне бюро України", аудитор НАБУ має мати досвід роботи в правоохоронних або судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях. У ЦПК підкреслили, що у Жебрівського такого досвіду немає. Сам Жебрівський заявив, що досвід його роботи відповідає посаді аудитора НАБУ.

"Ракети наводяться по лазеру": Жданов висловився про навчання РФ на Кримському мосту й вказав на важливий нюанс

середа, 6 липень 2022, 6:44

Росія проводить навчання на Кримському мосту по боротьбі з диверсантами й прикриттю об'єкта від впливу вогневих засобів ЗСУ. Місцем проведення навчань, ймовірно, вибрали не сам міст, а розв'язку з в'їздом на нього автомобілів і залізничного транспорту....

100 злотих на одяг та товари для дому: У Польщі запровадили ще один вид допомоги переселенцям з України

середа, 6 липень 2022, 6:29

Відділення Червоного Хреста з кінця червня видають біженцям з України у Польщі подарункові карти для купівлі товарів в одній з мереж магазинів. Про це організація повідомляє у фейсбуці, передають Патріоти України. «Картки на суму в 100 злотих видають г...