Центральне розвідувальне управління США дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори в США в 2016 році з метою допомогти республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Нескучные новости» та Washington Post.
Згідно з повідомленням, американські спецслужби встановили пов'язаних з російським урядом осіб, які передали WikiLeaks листи зі зламаного сервера Національного комітету Демократичної партії та інших джерел, в тому числі, з комп'ютера голови виборчої кампанії Хілларі Клінтон.
Відзначається, що, на думку ЦРУ, ці особи мали на меті завдати шкоди передвиборної кампанії Клінтон і надати допомогу Трампу.
Хакерів, які діють з Росії або підтримуваних цією країною, підозрюють в серії атак на іноземні структури. 31 липня Клінтон заявила, що комп'ютери комітету демократів зламали російські спецслужби.
7 жовтня влада США офіційно звинуватили Росію у втручанні в процес президентських виборів в Сполучених Штатах. "Розвідувальне співтовариство США впевнене, що уряд Росії управляв недавніми зломами електронних поштових скриньок американських громадян і установ, в тому числі політичних організацій", - сказано в заяві.
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков назвав ці звинувачення "нісенітницею", а в Білому домі заявили, що готують "пропорційну відповідь" на дії російських хакерів.
14 жовтня в інтерв'ю американському телеканалу NBC віце-президент США Джо Байден заявив, що Штати надішлють Москві меседж в зв'язку з хакерськими атаками.
Портал WikiLeaks був заснований Джуліаном Ассанжем в 2006 році. Команда сайту публікує в основному секретні документи, отримані від інформаторів. За інформацією CNN, влада США отримала докази, що структури, пов'язані з російським урядом, передають інформацію порталу WikiLeaks.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...