Технології третього тисячоліття: На Харківщині збудують дві ТЕЦ, котрі не потребують ні газу, ні нафтопродуктів, ні вугілля

Теплові електроцентралі та станції вироблятимуть енергію з відходів.

На Харківщині плануть збудувати біоелектростанції. Фото: biz.nv.ua.На території Харківської області можуть встановити дві біологічні теплові електроцентралі та станції з виробництва енергії з відходів. Це питання обговорив голова Держенергоефективності Сергій Савчук із віце-президентом корпорації МАСТ-ІПРА Олександром Греховодовим, пишуть Патріоти України з посиланням на прес-службу уряду.

БіоТЕЦ дозволять фактично повністю задовольнити потреби міст в електроенергії, а також відновити цілорічне гаряче централізоване водопостачання.

"БіоТЕЦ – це ефективне рішення енергетичних та економічних проблем міст. Населення буде забезпечено життєво необхідними ресурсами, підвищиться енергобезпека міст, покращиться економічна ситуація, з’являтимуться нові робочі місця, запрацюють нові ринки споживання відновлюваних джерел енергії", - сказав Савчук.

Греховодов повідомив, що наразі корпорація працює над проектами встановлення в містах Вовчанськ та Куп'янськ двох ТЕЦ на біомасі (деревній трісці, відходах сільського господарства), електричною потужністю 9,6 МВт та тепловою потужністю 21 Гкал/год кожна.

Він також поділився планами корпорації щодо будівництва заводів з переробки твердих побутових відходів для виробництва енергії.

Над цим питанням корпорація МАСТ-ІПРА працює спільно з данською компанією Babcock & Wilcox Volund — одним із світових лідерів у сфері виробництва електроенергії з відходів.

Україну таємно озброїли американськими ЗРК MAAWLR

середа, 24 червень 2026, 22:50

На захист українського неба стали американські комплекси протиповітряної оборони MAAWLR/BRAWLR. Комплекс потрапив на відео російського дрона, кадри з якого опублікували у Telegram-каналі «Северный Ветер», передають Патріоти України з посиланням на "Міл...

Все чітко прораховано: Зеленський зробив гучну заяву про операцію в Криму

середа, 24 червень 2026, 22:37

Українські сили не дозволяють Росії використовувати тимчасово окуповані території як інструмент для затягування війни та закріплення окупації. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в середу, 24 червня. "На півдн...