Тіллерсон казав, що Трампу не цікава Україна, - німецький політик

Зігмар Габріель підтвердив, що як міністр пропонував послаблювати санкції проти Росії у поєднанні з розміщенням місії ООН на сході України.

Рекс Тіллерсон. Фото: Рейтерс.

Колишній міністр закордонних справ Німеччини Сігмар Габріель розповів, що колишній державний секретар США Рекс Тіллерсон називав Україну "проблемою" європейців, передають Патріоти України.

В інтерв’ю "Der Spiegel" на запитання щодо того, що Тіллерсон (держсекретар США з 1 лютого 2017 року до 31 березня 2018 року) на зустрічі "Великої сімки" заявив європейцям, що Україна – це їхня проблема, він відповів: "Так, я був абсолютно збентежений".

"Я сказав йому: "Ти не можеш серйозно мати це на увазі!". Він відповів так: "Я просто хотів підготувати вас до того, як міркує мій президент. Він не зацікавлений в Україні", – розповів Габріель

На його думку, плюс у тому, що європейці мусили взяти свою долю у власні руки. Габріель підтвердив, що як міністр пропонував послаблювати санкції проти Росії у поєднанні з розміщенням місії ООН на сході України. "Якщо Росія готова прибрати важку зброю й погодитися на місію "блакитних шоломів" (миротворців – ред.), то наступним логічним кроком буде ліквідація санкцій", – пояснив він.

За його словами, відновлення територіальної цілісності України має бути метою Заходу, "але якщо ви захочете забагато одразу, то вам судилося провалитися". Миротворча місія ООН, на думку Габріеля, хоча б зупинить вогонь на сході України.

"Якщо ми замість цього скажемо: "Ми хотіли б, щоб ви (росіяни – ред.) прийшли до нас на коліна і визнали, що ви все зробили неправильно", – це моралізаторство. Ти можеш поплескати себе по плечу, що ти залишився сильним, але стрілянина в Україні триватиме", – додав він.

"Коли Німеччина займає тимчасове місце в Раді Безпеки (на початку 2019 року), наша мета буде проштовхнути мандат "блакитного шолома" (в Україні – ред.). Пропозиції президента Петра Порошенка та (Володимира) Путіна вже подано. Вони відрізняються за умовами. Переговори щодо цих умов, на мою думку, є правильним", – заявив екс-міністр.

Стрімко ростуть: Британська розвідка розкрила втрати російської армії в Україні за останні два місяці

п’ятниця, 12 липень 2024, 20:15

Середньодобові втрати жителів Росії (убитими та пораненими) в Україні у травні та червні 2024 року збільшилися до максимумів від початку війни - 1262 та 1163 відповідно. Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Британії, передають Патріоти Украї...

Дуже бояться "бавовни": Росія мінує гавань біля Новоросійського порту, через загрозу морських дронів (відео)

п’ятниця, 12 липень 2024, 19:55

Агент партизанського руху "Атеш" виявив чотири великі десантні кораблі, які мінують вхід до гавані біля Новоросійського морського порту в Краснодарському краї, передають Патріоти України. За словами партизана, кораблі проводять мінування входу в гавань...