Він зазначив, що ЦВК ухвалювала рішення, враховуючи позиції Міністерства закордонних справ України. "Росія стосовно України є країною-агресором і окупантом. Це факт не тільки політичний, але і юридичний, визнаний українським законодавством. Проводити вибори на території країни-агресора й окупанта є апріорі дуже проблематичним кроком. У випадку ж із Росією це було б іще й украй ризиковано", – написав міністр.
Також він підкреслив, що вибори мають відбуватися з дотриманням стандартів під моніторингом ОБСЄ. "Росія ж дуже далека від демократичних норм та міжнародного права. Це засвідчили незаконні, фейкові вибори в анексованому Криму та на окупованому Донбасі, це підтвердило втручання російських спецслужб у вибори у США та інших європейських країнах (про те, як відбуваються вибори в самій Росії, навіть говорити не буду). Але головне: треба бути невиліковно наївним, щоб повірити, що Федеральна служба безпеки та інші російські інституції не стануть впливати на українські вибори на своїй власній території", – заявив Клімкін.
За словами міністра, головним мотивом закриття виборчих дільниць на території РФ є безпека. "І мова тут навіть не про такі речі, як можлива інфільтрація агентів ФСБ у склад виборчих комісій, вплив на них і багато чого іншого. Нас турбує передусім безпека українських громадян, які попри адміністративний і пропагандистський тиск усе-таки наважаться стати членами виборчих комісій чи й просто прийти на вибори", – написав глава МЗС.
Він зазначив, що російська пропаганда протягом останніх років "підняла градус антиукраїнських настроїв у РФ до рівня істерії". "Згідно з опитуваннями, у вересні 2018 року в Росії погано або дуже погано ставилися до України 56% населення. Тому ми не можемо гарантувати, що в день виборів не буде влаштовано небезпечних провокацій. Постраждати можуть і українські виборці, і наші співробітники, і, зрештою, самі будівлі дипустанов. Крім того, можна не сумніватися, що всі, хто візьме участь у голосуванні, обов'язково опиняться під ковпаком ФСБ і ризикують у найближчий час стати жертвами репресій", – підкреслив він.
Міністр заявив, що українська сторона не буде вірити заявам Росії про гарантування безпеки й відсутність втручань. За його словами, у РФ перебуває понад 2,5 млн українців. "Але зверніть увагу, що на позачергових президентських виборах 2014 року до списків виборців було включено 49 418 осіб, при цьому з них проголосували 1134. Не буду навантажувати вас іншими цифрами, просто порівняйте їх для себе. І врахуйте, що між тими й нинішніми виборами п'ять років війни, тисячі й тисячі загиблих і поранених", – заявив міністр.
Клімкін повідомив, що МЗС України разом із ЦВК вживатимуть заходів, щоб усі українці, які захочуть проголосувати, змогли це зробити. Українці, які перебувають у РФ тимчасово, зможуть проголосувати в Україні за місцем постійного місця проживання, а ті, хто проживає в Росії постійно, будуть мати можливість проголосувати в Грузії, Фінляндії та Казахстані.
"Ми вважаємо, що проведення вільних і чесних виборів на території країни-агресора є неможливим, позбавленим політичного і юридичного сенсу, а для тих, хто вирішить узяти в них участь, – просто небезпечним", – заявив глава МЗС.
Президент Росії Володимир Путін не проти перемовин щодо закінчення війни. Однак він хотів би хотів би, щоб переговори тривали на тлі воєнних дій, масованих обстрілів України та продовження контактів з президентом США Дональдом Трампом. Путіну потрібно,...
Задума такий. Хто краще нищить ворога, безпілотниками зокрема, матиме більше засобів для нищення ворога - мультиплікаційний ефект. Тестова версія майданчика запрацює вже через місяць, де військові зможуть здійснити замовлення, а доставка здійснюватимет...