Запровадження нових санкцій проти Росії можуть нашкодити не лише російським компаніям, але й декільком проектам за участю компаній ЄС. В разі прийняття Конгресом США законопроекту, під який підпадатимуть фірми, які працюють з Росією в енергетичному секторі, від обмежень також постраждають вісім проектів, куди залучені європейські компанії, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Euractiv.
- Закон каратиме будь-яку компанію, яка працює не тільки сфері розробки, але й модернізації та підтримки проектів, пов'язаних з Росією на планеті, – пише видання.
Якщо Конгрес схвалить новий законопроект щодо санкцій, під нього може потрапити будь-яка європейська компанія, яка займається російськими трубопроводами в Європі.
Список щодо проектів, де залучені європейські та російські компанії, включає:
- Liquiefied Natural Gas (Schell та "Газпром"),
- "Блакитний потік" (Eni та "Газпром"),
- нафтопровід "Каспійський трубопровідний консорціум" (Shell, Eni та "Роснефть"),
- "Північний потік-1" (європейські компанії та "Газпром"),
- "Північний потік-2" (різні європейські компанії та "Газпром"),
- розширення проекту "Сахалін-2" (Shell та "Газпром"),
- "Шах-Деніз" та "Південно-Кавказький трубопровід" (ВР та Лукойл),
- "Жор Польд" (BP, ENI та "Роснефть").
Чиновники з ЄС вже бідкаються, що «це було б дуже жорстоко».
За даними видання, напередодні важливого голосування у Конгресі ЄС активізував свої зусилля, щоб мінімізувати вплив на європейські фірми. Зокрема, місія ЄС у Вашингтоні переконала конгресменів внести поправки в формулювання тексту проекту буквально на вихідних перед голосуванням.
Нагадаємо, у вівторок, 25 липня, у Конгресі США розглядатиме законопроект, який передбачає посилення санкцій проти Росії та пункт, що не дозволятиме президента США скасовувати їх без згоди на це Конгресу.
Американські ЗМІ зазначають, що відповідний законопроект готові підтримати щонайменше дві третини конгресменів.
Промовистим індикатором впливу погроз Путіна вдарити по США, Великобританії та Франції за дозвіл запускати їхні ракети по території рф, стала реакція фінансових бірж Європи та США: Зростання ділової активності триває. На тлі атаки Росії балістичною рак...
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО, адже боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це вона розповіла у...