Ця країна схожа на Крим: В Україні назвали нову потенційну жертву Росії

Політична та економічна близькість Росії до Балкан - це ще один привід для Кремля "пограти мускулами", враховуючи надзвичайно важку ситуацію сьогодні в НАТО.

Чорногорія може стати новою жертвою Кремля? Фото: соцмережі.

До наступної цілі своєї зовнішньої агресії, Росія буде застосовувати "кримський сценарій", обравши для цього найслабшу ланку Альянсу. Таку думку висловила експерт з міжнародних питань Ірина Верещук, припустивши, що нею може стати Чорногорія, як новий член НАТО, з маленьким за чисельністю військовим контингентом. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із її міркуваннями.

Експерт звернула увагу на те, що Росія стала першою країною, яка розпочала "нечесну боротьбу" після закінчення останнього світового військового протистояння, наголосивши, що втілення такої політики почалось ще до 2014 року. "Росія планомірно проводила такі дії, зокрема, на Балканах", — прокоментувала експерт.

Вона наголосила, що зараз ніхто не може спрогнозувати, які країни обере Росія для своїх цілей, проте нагадала про давній неприхований інтерес до Балкан. Зокрема, експерт нагадала про ситуацію в Косово, яку Росія наводить як аргумент щодо виправдування анексії Криму. "Але ж там не відбулося анексії. Так, визнали незалежність Косово, але ніхто на територію не заходив, не прибували "зелені чоловічки" і не розповідали, що це американська територія", — пояснила Верещук.

За словами Верещук, існує ймовірність, що Росія може застосувати свою тактику у Чорногорії. "По-перше, вона новий член НАТО, по-друге, взяли її туди авансом, бо вона маленька, з маленьким за чисельністю військовим контингентом. Хоч там і є база війська, але вона не допоможе її захистити, якщо Росія прийме таке рішення", — додала вона.

На її думку, політична та економічна близькість Росії до Балкан - це ще один привід для Кремля "пограти мускулами", враховуючи надзвичайно важку ситуацію сьогодні в НАТО. Але, за твердженням Верещук, Чорногорія за будь-якого розвитку подій отримає захист НАТО і США, незважаючи на "гучні" заяви Трампа.

"Дії Трампа і США відрізняються. Якщо Росія щось таке і планує, то відповідь буде. Необов’язково від НАТО, скоріше від США, тому саме остання давала гарантію за Адріатичною хартією, яка була підписана між США і Балканськими країнами. У ній чітко прописано, як США, окремо від НАТО, підтримує країну у багатьох питаннях", — зазначила експерт.

Але, за її словами, не можна виключати повторення ситуації, коли дві держави з геополітичними інтересами, вирішують долю третьої країни, фактично без її участі. У якості прикладу навела ситуацію навколо Сирії та Ірану. Підсумовуючи експерт додала, що Росія слабша за НАТО: "Тим не менше, вони розуміють, що програють, якщо діятимуть відкрито. Ані економічно, ані військово вони не можуть порівняти себе з НАТО".

Джерело: Обозреватель

Дедлайн на 20 квітня все ще в силі? - Рубіо заявив, що США будуть знати "через тижні, а не місяці", чи готова Росія до миру після переговорів у Вашингтоні зі спецпредставником Путіна

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:55

При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...

Варіантів два: "Коаліція рішучих" вимагає від Кремля швидко погодитись на перемир’я або відкинути його

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:40

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...