Група слідчих з Федерального бюро розслідувань (ФБР) США прибула до Києва для опитування свідків у рамках цивільного позову екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка до уряду Сполучених Штатів. Про це заявила головний редактор Гордон Олеся Бацман в коментарі виданню, зазначають Патріоти України.
За інформацією її джерела, в списку ФБР - 30 осіб, серед яких - колишній прем'єр України, соратниця Лазаренка Юлія Тимошенко. Її мають намір допитати в якості свідка.
Очікується, що дані, які отримає ФБР в Україні, будуть представлені на суді в США. Процес повинен розпочатися 15 січня 2017 року.
Павло Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996-1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.
У 1999 році він був затриманий в Нью-Йорку при спробі перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренко звинувачувався у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року був засуджений судом в Каліфорнії до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі $10 мільйонів. 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу.
Протягом останніх 10 років триває судовий розгляд між департаментом юстиції США і захистом Лазаренка за право розпоряджатися заарештованими коштами та майном українського екс-чиновника.
Україна домагається повернення в країну заарештованих в США активів Лазаренка. В цілому американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько $250 мільйонів, які були виведені Лазаренком з України корупційним шляхом.
На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, включаючи самого українського екс-прем'єра, а також російську компанію "Газпром" і банк EuroFed, який був заснований Лазаренком в острівній державі Антігуа. Банк погодився піти на мирову з урядом США і зняв свої претензії на більшу частину грошей.
У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив цю угоду, за якою $100 мільйонів на офшорних рахунках Лазаренка були розділені між банком на Антигуа і скарбницею США. В результаті рахунки острівного банку поповнилися на $25 мільйонів, а рахунки уряду США - на $75 мільйонів.
Сьогодні, 17 квітня, бійці 14-ї бригади Національної гвардії "Червона Калина" дали відсіч масштабному механізованому штурму російських окупантів на Покровському напрямку. Про це повідомив командувач НГУ Олександр Півненко, передають Патріоти України. ...
Президент США Дональд Трамп прокоментував заяву Володимира Зеленського про те, що Україна отримала від розвідки інформацію щодо поставок Китаєм зброї Росії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на CNBC-TV18. Трамп заявив, що не знає нічого...