Ціна питання 280 000 000 000: ФБР направила групу до Києва по Тимошенко у справі Лазаренка - ЗМІ

Лідерку "Батьківщини" допитають, як свідка, у справі по громадянському позову Лазаренка.

Павло Лазаренко і Юлія Тимошенко. Ілюстрація:crime.in.ua

Група слідчих з Федерального бюро розслідувань (ФБР) США прибула до Києва для опитування свідків у рамках цивільного позову екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка до уряду Сполучених Штатів. Про це заявила головний редактор Гордон Олеся Бацман в коментарі виданню, зазначають Патріоти України.

За інформацією її джерела, в списку ФБР - 30 осіб, серед яких - колишній прем'єр України, соратниця Лазаренка Юлія Тимошенко. Її мають намір допитати в якості свідка.

Очікується, що дані, які отримає ФБР в Україні, будуть представлені на суді в США. Процес повинен розпочатися 15 січня 2017 року.

Павло Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996-1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.

У 1999 році він був затриманий в Нью-Йорку при спробі перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренко звинувачувався у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки в 1994-1999 роках. У серпні 2006 року був засуджений судом в Каліфорнії до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі $10 мільйонів. 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на свободу.

Протягом останніх 10 років триває судовий розгляд між департаментом юстиції США і захистом Лазаренка за право розпоряджатися заарештованими коштами та майном українського екс-чиновника.

Україна домагається повернення в країну заарештованих в США активів Лазаренка. В цілому американській системі правосуддя вдалося встановити місцезнаходження близько $250 мільйонів, які були виведені Лазаренком з України корупційним шляхом.

На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, включаючи самого українського екс-прем'єра, а також російську компанію "Газпром" і банк EuroFed, який був заснований Лазаренком в острівній державі Антігуа. Банк погодився піти на мирову з урядом США і зняв свої претензії на більшу частину грошей.

У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив цю угоду, за якою $100 мільйонів на офшорних рахунках Лазаренка були розділені між банком на Антигуа і скарбницею США. В результаті рахунки острівного банку поповнилися на $25 мільйонів, а рахунки уряду США - на $75 мільйонів.

"Терор серед білого дня": Окупанти вдарили по Дергачах під Харковом, постраждало багато дітей

четвер, 2 травень 2024, 20:04

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов розповів про наслідки російського удару по Дергачах, унаслідок якого постраждало вісім дітей, передають Патріоти України. «Два влучання, одне з них — біля спортивного клубу, інше — в землю. Загалом унаслідок російс...

"Без нашої участі - це несерйозно": Пєсков відреагував на те, що РФ не покликали на Саміт миру у Швейцарії

четвер, 2 травень 2024, 19:15

У Кремлі назвали "Глобальний саміт миру", який пройде 15-16 червня у Швейцарії, не налаштованою на результат ініціативою, передають Патріоти України. Заяву прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова цитують російські пропагандистські ЗМІ. За його словами, бе...