В Україні, Вірменії та Казахстані, як і в іншому пострадянському просторі, відбувається закономірне загострення внутрішньополітичної ситуації, заявив історик і публіцист Андрій Піонтковський в коментарі «Апострофу», передають Патріоти України.
При цьому він зазначив, що зіткнення в Вірменії та Казахстані не випадкові і всі вони працюють проти Москви.
«Це вже опозиція, що бере в руки зброю проти союзників Москви. Проти таких же клептократів, яких Москва виростила і кришує по всьому пострадянському простору ... Формується загальний протестний настрій в цьому величезному регіоні», - пояснив історик.
Піонтковський нагадав, що з першої фази розпаду СРСР з центром в Москві пройшло вже 25 років.
«25 років - це вже нове покоління людей, які нічого не мають спільного з Радянським Союзом, зі старими елітами, пронизаним російською агентурою. У 91-му була єдина змова всієї радянської комуністичної номенклатури, вона просто відмовилася від ідеології і перейшла до особистого збагачення. Ця модель восторжествувала в усіх пострадянських державах (крім Прибалтики)», - розповів він.
Публіцист підкреслив, що всі ці країни були пов'язані спільною історією і спільною організацією - КДБ СРСР.
«Зараз виросло покоління людей, які абсолютно відкидають ту систему, яка склалася в їх країнах - клонах путінської «злодійський Дзюдохерії». Вони хочуть різного: від європейської демократії до ісламістської диктатури. Але вони всі дуже незадоволені Московією, тому що вони бачать, що Московія робить все, щоб ці режими підтримати», - зазначив він.
На думку Піонтковського, які б форми не приймав подібний рух, він завжди буде антимосковським.
«Всі чудово розуміють, що основний захисник, основний спонсор всіх цих бандитських злодійських режимів - Москва. І до того ж Москва відкрито, нахабно і тупо претендує на так зване домінування в пострадянському просторі, зону привілейованих інтересів на пострадянському просторі, «русскій мір» і т.п. », - продовжив історик.
Він додав, що події у Вірменії та Казахстані є наступним етапом розпаду Радянської імперії.
«У Москві ще не зрозуміли, що, власне, відбувається. Своєю злочинною агресією в Україні вони прискорили ці процеси. Тому що люди в усьому пострадянському просторі, і перш за все молодь, покоління, яке виросло за ці 25 років, бачать, що основний ворог їх держав, їхніх народів - це їх власний клептократичною режим, який спирається на Москву і підтримується нею ж», - підсумував публіцист.
Нагадаємо, 17 липня поточного року в Єревані група озброєних прихильників заарештованого лідера опозиції Жірайра Сефіляна захопила будівлю відділення поліції. Вони вимагали звільнення свого керівника.
Сефілян був заарештований в рамках кримінальної справи за фактом незаконного зберігання зброї. За даними слідства, Сефілян «планував захопити будівлі, будівлі, засоби зв'язку, в тому числі телевежу Єревана».
При спробі звільнення заручників загинув поліцейський, ще двоє отримали поранення. 20 липня в районі захопленої озброєними прихильниками опозиції будівлі полку патрульно-постової служби почалися зіткнення протестантів з поліцією. Вранці 21 липня поліція очистила від мітингувальників територію біля захопленої будівлі єреванській поліції.
18 липня в Алмати озброєний чоловік застрелив трьох поліцейських і одного колишнього співробітника органів внутрішніх справ біля будівлі районного управління поліції. В ході перестрілки і переслідування були поранені вісім чоловік. Зловмисник затриманий.
Президент країни Нурсултан Назарбаєв визнав стрілянину в Алмати терактом.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...