У Радбезі ООН в лютому 2014 знали, що в Криму відбувається акт агресії - екс-представник України Сергєєв

Дипломат зазначив, що розповів Раді безпеки, що відбувалося захоплення державних установ і військових об’єктів у Криму невідомими людьми в зелених мундирах.​

Юрій Сергєєв в Радбезі ООН. Ілюстрація:https://dt.ua

Екс-представник України при ООН Юрій Сергеєв заявляє, що наприкінці лютого 2014 року в Раді безпеки ООН було відомо, що в Криму здійснюється акт агресії. Про це він повідомив під час засідання Оболонського райсуду Києва у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.

"Коли 27 лютого (2014 року) стало зрозуміло, що так звані "зелені чоловічки" захоплюють парламент (Криму), інші об’єкти, я ініціюю звернення до президента Ради безпеки, на той час головувала Литва. Я поділився думками", - сказав Сергеєв.

"Призначається уряд, я доводжу свою думку до міністра закордонних справ Дещиці, отримаю дозвіл на скликання термінового, надзвичайного засідання Ради безпеки 28-го числа (лютого). Зранку 28-го числа я звертаюся до голови Ради безпеки з тим, щоб був створений пункт порядку денного по цьому питанню", - зауважив екс-представник України при ООН.

За словами Сергеєва, засідання Радбезу ООН 28 лютого проходило в закритому режимі. "Те, що відбулося на цьому засіданні, ми можемо дізнатися з наступного засідання – 1 березня і 3 березня, де перший заступник генерального секретаря говорить про те, що на попередньому засіданні помічник генерального секретаря довів до Ради безпеки занепокоєння розвитком ситуації в Криму… У моєму виступі я довів до відома Ради безпеки, що відбувалося фактичне захоплення державних установ, військових об’єктів невідомими людьми в зелених мундирах", - розповів він.

"Говорячи це, я хотів би підкреслити, що в останній день лютого (2014 року) світовій громадськості, в Раді безпеки та за її межами було відомо про те, що в Криму здійснюється акт агресії – це важливий елемент", - зауважив Сергеєв.

Хіти тижня. "У них свої плани на країну!": Лерос розповів про проблеми у "Слузі народу"

четвер, 2 квітень 2020, 15:00

Народний депутат партії "Слуга народу" Гео Лерос заявив, що серед членів політсили нібито обжилася людина без принципів, яка мислить винятково через призму своїх особистих інтересів. Про це нардеп написав на своїй сторінці у Facebook. . Він зазначив, щ...

Хіти тижня. ДБР взялося за нардепа Лероса, котрий звинуватив голову ОПУ та його брата в корупції

четвер, 2 квітень 2020, 13:30

Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу щодо народного депутата зі "Слуги народу" Гео Лероса, який раніше оприлюднив відео, де нібито брат глави ОП Андрія Єрмака торгує державними посадами. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на св...