На думку різних експертів, у Києва практично не залишилося інструментів, щоб вплинути на дії Росії в Азовському морі, повідомляють Патріоти України.
Київ мало що може зробити в ситуації блокади в регіоні. Так, керівник "Українського збройного центру" Тарас Чмут впевнений, що сил у українських прикордонників недостатньо, щоб ефективно захистити навіть 12-мильну прибережну смугу, в той час як Росія має потужний Чорноморський флот і Каспійську флотилію.
У свою чергу керівник аналітичної групи "Да Вінчі" Анатолій Баронін підкреслює, що великою проблемою є підписаний в грудні 2003 року договір між Росією і Україною, згідно якому Азовське море визнано внутрішніми водами двох країн.
У цьому ж документі прописані правила для судноплавства: вільний доступ для торгових суден і заборона для іноземних військових кораблів, якщо немає погодження обох країн. А росіяни, хоч це прямо і не зазначено в договорі, мають право оглядати судна або проводити навчання практично в будь-якій точці водойми.
Однак, в цьому ж договорі ряд експертів, політиків і юристів бачать шлях до вирішення кризи в Азовському морі. "Україна повинна денонсувати всі угоди, які стосуються Азовського моря, встановити там свої внутрішні територіальні води і повідомити про цей акт міжнародну морську організацію", - говорить правознавець-міжнародник Володимир Василенко.
Він переконує: все інші правові механізми, крім цього, Київ уже використовував - зокрема звернувся до міжнародних судів і в арбітраж ООН з морського права. Розірвання ж договору про спільне використання Азовського моря, на думку правознавця, дасть нові важелі впливу не тільки Україні, а й міжнародному співтовариству.
Але з такою позицією погоджуються не всі експерти. "Кращий вихід був би, якби цієї угоди взагалі не було. Але на сьогоднішній день ця угода є аргументом України в слуханнях в міжнародних судових інстанціях. Якщо зараз Україна розірве цю угоду, ми втратимо певні позиції в міжнародних судах", - переконує Анатолій Баронін . І попереджає про ще одну небезпеку розірвання угоди: у відповідь Росія може закрити Керченську протоку, яка тим самим документом також визнається спільною.
Радники Дональда Трампа до останнього не знали про зміну тарифної політики. Тому офіційні заяви його команди розходилися із тим, що казав сам лідер США. Про це пише The New York Times, передають Патріоти України. Ще вчора вранці Трамп дотримувався жорс...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 11.04.25 орієнтовно склали: