Українських посадовців запропонували штрафувати за поїздки до окупованого Криму та Донбасу (відео)

Із відповідною ідеєю виступили в українському парламенті.

Ілюстрація:ТСН

Штраф у 50 неоподаткованих мінімумів пропонують для початку запровадити чиновникам, суддям і прокурорам із депутатами за поїздки до Криму та на окуповані території Донбасу. Там для українців існує загроза життю і здоров'ю, бо їх можуть полонити або використати в пропагандистських цілях.Про це йдеться в сюжеті ТСН, інформують Патріоти України.

Поїздку до Криму ще до окупаційного референдуму нардеп Гончаренко запам'ятав надовго. Потім отримав другий урок, коли поїхав на похорон Нємцова до Москви. "Мене затримали, наплювали на дипломатичний паспорт, на імунітет, на інші речі", - пригадує він.

Тепер, каже, туди ні ногою, і не місце там іншим українським депутатам. Ба більше, каже Андрій Іллєнко – це знущання над українськими законами. "Їздити туди і щось там робити – це фактично легітимізувати окупацію. Проходити паспортний контроль, визнавати владу ту окупаційну", - вважає нардеп.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк каже, що на тему візитів тих чи інших чиновників та депутатів на окуповані території є чимало спекуляцій у ЗМІ. Одні справді можуть відстоювати українську ідею, інші ж – навпаки. "Наприклад, депутати з "Опозиційного блоку" можуть їздити туди заради інших цілей. І знову ж, вони так само часто їздять до Москви на консультації", - наголосив політик.

Цій точці зору опонує Королевська, яка каже, що сама їхати на окуповані території боїться, але виступає проти заборони. Мовляв, нардепи та чиновники мають налагоджувати діалог із населенням. Автори закону певні, що нерідко такі поїздки мають геть іншу мету. "У нас є випадок, коли прокурор в Донецькій області перетинав кордон за підробним паспортом. І їх чомусь не чіпають", - обурений нардеп Купрій.

Окрім того, чиновники часто знають забагато, аби їхати на окуповані території. "Має доступ до державної таємниці. Підписує документи і має цінну інформацію різних рівнів", - наголошує Валентин Дідич. А ця інформація може потрапити до оккупанта, і це – загроза національній безпеці. Тому за виїзд пропонують штрафувати спочатку на 50 неоподаткованих мінімумів, а якщо особа поїде неодноразово – карати позбавленням волі.

Самі ж депутати такі радикальні заходи переважно вітають."Коли йде війна, то їздити за лінію фронту – це або роблять розвідники, або не їздить ніхто", - нагадує Березюк. Рефат Чубаров, якого Росія оголосила в розшук, теж проблеми в законі не бачить. Каже, з українськими спецслужбами узгоджує поїздки навіть до дружніх Росії країн.

"Тому що з боку Росії є різні ситуації в тих країнах, що до неї близькі", - пояснює він. Про окуповані ж території годі й говорити. Натомість Надія Савченко, яка в жовтні їздила на підконтрольну окупантами територію та потім звітувала про поїздку в СБУ – проти документа. "Треба забирати наші території і їздити на них сміливо, тому що вони окуповані", - заявила вона.

Автори ж закону переконують, що це тимчасовий захід до того моменту, коли Україна поверне контроль над своїми землями. А поки це станеться – держава має убезпечити і себе, і своїх громадян. Тому сподіваються на якнайшвидший розгляд документа.

Ворог застосував термобаричний "Шахед" зі сталевими кульками: Defense Express пояснила, чим Росія могла вдарити по Сумах

п’ятниця, 22 листопад 2024, 17:59

Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...

Мають особливий інтерес: У ЦПД розповіли, хто "штовхає" Путіна на здійснення ударів міжконтинентальною балістикою

п’ятниця, 22 листопад 2024, 17:44

На ескалацію у війні проти України російського диктатора Володимира Путіна штовхають двоє представників його близького оточення. Йдеться про першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кірієнка та колишнього секретаря російського Радбе...