В 2014 році в Криму українські війська могли швидко розгромити російського агресора, - дипломат

Олексій Куроп'ятник вважає, що тодішнє командування Збройних сил елементарно не мало волі застосувати війська проти російської інтервенції.

Російські війська на державному кордоні України. 2014 рік. Фото: ЖЖ.

Під час вторгнення російських військ до Криму в лютому 2014 року українські Збройні сили мали змогу дати військову відсіч агресору та зірвати анексію. Таку думку висловив дипломат та експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олексій Куроп'ятник для Gazeta.ua, передають Патріоти України.

"У Криму були танкові підрозділи, готові ввійти в Сімферополь та розгромити Верховну Раду Криму до прийняття політичних рішень. Їх могли підтримати підрозділи берегової охорони. Коли рішення про референдум та відокремлення Криму від України вже прийняли, ситуація набула зовсім іншого змісту", - розповів дипломат.

Тодішнє командування Збройних сил не мало волі застосувати війська проти російської інтервенції, вважає Куроп'ятник.

"28-29 лютого позаторік перевага росіян над українськими військами в Криму досягла 1 до 4. Але ще 27-го лютого ввечері не пізно було вдарити по росіянах та перемогти. Вторгнення на півострів тривало тоді вже тиждень - фактично з 20 лютого. Військові про це знали та просили Київ: "Дайте команду діяти!". Центральна влада мовчала.

Водночас елітні підрозділи українського війська мали сили провести успішну операцію із захисту півострова, додав дипломат:

"Ігор Тенюх (виконуючий обов'язки міністра оборони в лютому-березні 2014-го. - Ред.) на засіданні РНБО розповідав: армія не готова до бою. На тому ж засіданні Володимир Замана (начальник Генштабу в лютому 2014 року. - Ред.) доповідав, що це неправда. Він казав: у нас ще є сили, ми їх приготували, вивели з частин, вони чекають наказу. На Херсонщині підняли десантно-штурмові підрозділи із Західної України, щоб взяти перешийок, як мінімум до Джанкоя. Увесь північний Крим гарантовано залишився б українським. Але дали команду взагалі не чинити спротиву російським військам".

Слідом за США: Європейські країни готуються до заборони TikTok

неділя, 19 січень 2025, 16:04

Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...

"Має бачення того, що треба змінити": Зеленський назвав нового очільника Академії сухопутних військ

неділя, 19 січень 2025, 15:33

Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...