В Білому домі звинуватили Дональда Трампа в заохоченні російських хакерів

Офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що Трамп фактично підбадьорював Росію зламувати листування свого опонента Хілларі Клінтон, оскільки вважав, що це допоможе його кампанії.

Джош Ернест. Фото: REUTERS.

Білий дім посилив критику на адресу Дональда Трампа і допомоги, що мала місце з боку російських хакерів. При цьому у Вашингтоні не стали безпосередньо пов'язувати ім'я Володимира Путіна з діями зловмисників, передають Патріоти України з посиланням на CNN.

В ході свого виступу в четвер офіційний представник Білого дому Джош Ернест заявив, що Трамп, будучи кандидатом в президенти від Республіканської партії, фактично підбадьорював Росію зламувати листування свого опонента, оскільки вважав, що це допоможе його кампанії.

Ернест згадав відповідне висловлювання Трампа, зроблене ще влітку, яке в його оточенні пізніше назвали жартом. «Я не думаю, щоб хтось у Білому домі вважав жартом прагнення опонента США дестабілізувати нашу демократію. І ніхто в розвідці не думає, що це був жарт», - підкреслив представник адміністрації Обами.

Представник Білого дому також висловив упевненість в тому, що Трамп з самого початку розумів, що дії російських хакерів допомагали йому і шкодили передвиборчій кампанії Хілларі Клінтон. При цьому Ернест не став повторювати слова з повідомлення NBC про те, що президент Володимир Путін особисто контролював дії спецслужб, які мали вплив на вибори в Сполучених Штатах. Він обмежився формулюванням «високопоставлені чиновники з Росії».

Між тим, співрозмовники Reuters з числа американських чиновників заявили, що в американському розвідувальному співтоваристві дійсно впевнені в тому, що кібератаки з Росії справді впливали на хід виборчої кампанії.

«Все це почалося як спроба показати, що американська демократія заслуговує не більше довіри, ніж система, створена Путіним», - заявив співрозмовник агентства. Але до осені, за його словами, це стало більше схоже на спробу допомогти Дональду Трампу, тому що «Путін вирішив, що він буде більш дружнім до Росії, в тому числі і в питанні зняття санкцій».

Нагадаємо, раніше джерела NBC повідомили, що американська розвідка "з високим рівнем впевненості" вважає, щопрезидент РФ Володимир Путін особисто брав участь у кампанії за втручання в президентські вибори в США.

Над пасткою ще треба попрацювати: Український дипломат розповів, чим закінчиться кримська авантюра для Кремля

субота, 24 серпень 2019, 18:46

Україні варто припинити покладатися виключно на дії союзників і зайнятися нарощуванням власного потенціалу. Повернути Україні анексувати Крим було б простіше, якби на Заході всерйоз відстежували випадки порушення закритого режиму портів і аеропортів на...

У День незалежності під офісом Зеленського мітингували проти капітуляції перед державою-агресором

субота, 24 серпень 2019, 17:29

Понад сотня людей біля будівлі Офісу президента провели акцію "Ні - капітуляції". Переважна більшість учасників заходу прийшла на акцію в святкових вишиванках або військових одностроях, зазначають Патріоти України. Люди тримали в руках державні прапори...